Komplementy sprawiają, że stajemy się onieśmieleni, peszymy się i wpadamy w zakłopotanie. Dlaczego tak się dzieje? Na tę zagwozdkę odpowiada psycholożka, Joanna Chmura i Daniel Qczaj, którzy w Dzień Dobry TVN powiedzieli, jak obejść się z miłymi słowami, skierowanymi w naszą stronę. Sprawdziliśmy też, jak na komplementy reagują przechodnie.
O zjawiskach fatshamingu, weigthismu i fatfobii powiedziano już wiele. Na ich tle negging może wydawać się "delikatniejszą" formą dyskryminacji. Tymczasem zostawia on bardzo głęboką emocjonalną rysę.
Komplementy czasem poprawiają nam humor, a czasem wprawiają w zakłopotanie. Jaki mamy do nich stosunek? Czy potrafimy je przyjmować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym materiale.
Chcąc sprawić kobiecie przyjemność, warto zadbać, aby zwracanie się do niej było piękne, miłe i miało pozytywny ładunek emocjonalny. Nie powinno być sztuczne czy niemodne.
Dwuznaczne komplementy to problem, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z pozoru niewinne komentarze dotyczące wyglądu czy życiowych osiągnięć zwykle wywołują niesmak i zniechęcają nas do obcowania z niektórymi osobami, ale mogą też stać się przyczyną kompleksów, a co za tym idzie prowadzić do obniżenia naszej samooceny. Jak bronić się przed fałszywymi uprzejmościami, mającymi niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie?
Wiele kobiet często spotyka się z zaczepkami na ulicy i niewybrednymi komentarzami, które słyszą od obcych mężczyzn. Z pozoru mogłoby się wydawać, że panowie chcą w ten sposób skomplementować ich strój lub wygląd. Jednak dla pań zwykle jest to dowód braku szacunku, obelga i nieprzyjemne doświadczenie, o którym chciałyby jak najszybciej zapomnieć.
Choć często mawia się, że kobieta kobiecie wilkiem, to również w naszym rodzimym show-biznesie można znaleźć wyjątki. Na swoim profilu na Instagramie Ewa Minge zamieściła post, w którym nie szczędzi komplementów pod adresem Agnieszki Woźniak-Starak. Pod wpisem projektantki pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których fani nie tylko zwrócili uwagę na urodę naszej prowadzącej, ale docenili także fakt, że kobiety potrafią okazywać sobie wsparcie.
Dla wielu z nas komplementy to trudny temat. Najczęściej nie wiemy, jak się zachować, gdy słyszymy coś miłego na swój temat. Zgodzić się, zaprzeczyć, podziękować, zbagatelizować? Ania Starmach nie ma z tym problemu. Zobacz, jak mistrzyni kuchni reaguje na pochwały pod swoim adresem.
Jak twierdzi Anna Kalczyńska - Marcin Prokop jest mistrzem świata w robieniu jajecznicy, a w czym najlepsi są Wasi mężczyźni? Mówicie im to? O tym co chcą słyszeć faceci rozmawialiśmy z Piotrem Kędzierskim, Grzegorzem Kordkiem i Elizą Jędrzejewską-Kordek. Czy rzeczywiście "głaskologia" jest najlepszym sposobem na uwiedzenie i zatrzymanie przy sobie mężczyzny?
Złe wiadomości zalewają nas z każdej strony, od samego rana do wieczora. Dzień Dobry TVN postanowiło zmienić tę tendencję. Zaczęliśmy dzień od uśmiechu i komplementowania innych. Zobaczcie, jak ludzie reagowali na miłe słowa naszych reporterów.
Marta Krzepek projektuje fraki. Jest ich tylko 99 sztuk danego modelu. Czy dla Joli zrobi wyjątek i zaprojektuje setny konkretnego modelu? Ile kosztują fraki, którymi zachwyciła się Jolanta Pieńkowska?
Komplementy mogą wprowadzić w dobry nastrój do końca dnia lub zepsuć humor. Jak je dawać i jak przyjmować? Z badań wynika, że tylko połowa kobiet lubi komplementy. Dlaczego kobiety źle reagują na porównania do matki i zwrot "dobrze wyglądasz"? O to zapytaliśmy aktorkę Magdę Wójcik, dziennikarzy: Rafała Bryndala i Mikołaja Komara oraz psycholog Martę Żysko-Pałubę. Jaki jest najgorszy komplement dla Francuzki? Czy lubimy być doceniane za wybór stroju? Jaki komplement ucieszył Rafała Bryndala, a jaki Jolantę Pieńkowską?