Francja to kraj świecki, w którym noszenie i pokazywanie symboli religijnych w szkołach jest zakazane. Rząd tego kraju poszedł o krok dalej i zabronił muzułmankom noszenia abaji – długich, tradycyjnych sukni. Reporterka Dzień Dobry TVN – Anna Nowak porozmawiała z Francuzami o tym, czy zakaz nałożony na muzułmanki godzi w prawa człowieka.
Od ponad 20 lat Pole Lednickie są miejscem spotkań młodych katolików. W tym roku pod legendarną rybą zebrało się ok. 100 tys. pielgrzymów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską i filmowców Macieja Sykę i Wojciecha Sykę, by powiedzieli o idei spotkań. Co jest w nich wyjątkowego?
Dla katolików przeklinanie jest grzechem. Co zatem zrobić w chwilach zdenerwowania, kiedy mocne słowa cisną się na usta, a nie chcemy zgrzeszyć? Z pomocą przyszedł bp. Antoni Długosz, który sporządził listę dozwolonych przekleństw. Znalazły się na niej m.in.: psiakostka, piernik jasny i kuchnia felek. Dlaczego przeklinamy? Jak wypadamy na tle innych narodów? Jak przeklina współczesna młodzież? Jak definiuje się wulgaryzm? O tym w Dzień Dobry TVN dr Ewelina Kwapień, pallotyn ks. Zenon Hanas i licealista Marcin Patrzałek. Dowiedzieliśmy się również, co to jest dewulgaryzacja.
"Dobrzy katolicy nie muszą mnożyć się jak króliki" - ta wypowiedź Papieża Franciszka wzburzyła niektórych polskich publicystów, m.in. Rafała Ziemkiewicza i Tomasza Terlikowskiego. O komentarz do słów papieża poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN Natalię i Macieja Białobrzeskich, którzy prowadzą vloga o małżeństwie. Jak oni interpretują jego wypowiedź? Czy rozumieją reakcję wspomnianych publicystów?
Dla kobiet i dla mężczyzn. To bielizna, która przykrywa, ale i odkrywa. Maria Antonina, szlafmyca, piżama prosto ze "Ślubów panieńskich" Aleksandra Fredry. Wszystko szyte ręcznie. Lubiana przez ortodoksyjnych katolików i przez wstydliwych ateistów. W studiu Dzień Dobry TVN Tamara Kwarcińska, projektantka bielizny, przedstawiła swoje największe dzieła. Czy bielizna nocna sięgająca kostki może być seksowna?
Mimo że wielu katolików przyjmuje księdza po kolędzie, to nie wszyscy wiedzą, jak się do tej wizyty przygotować. Aby rozwiać te wątpliwości, zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN księdza Leszka Slipka, Proboszcza Parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. Jaki jest cel kolędowania? O czym możemy z księdzem rozmawiać, a o czym nie powinniśmy? Czy należy mu dawać kopertę z datkiem? Co się dzieje z pieniędzmi, które parafianie dali podczas kolędy?
Memy z Jezusem Chrystusem, dowcipy o duchownych, rabinach, księżach, przewodnikach duchowych. Prześmiewcze wizerunki Buddy, gwiazda Dawida taktowana prześmiewczo, wykorzystywanie wizerunków bóstw hinduskich i bogów w sztuce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Robert Serek, red. naczelny magazynu VICE oraz Piotr Żyłka, katolicki dziennikarz, publicysta, grafik komputerowy, który stworzył i prowadzi Projekt faceBóg oraz polski profil papieża Franciszka. Czy w kościele katolickim jest potrzeba autoironii i dystansu do siebie? Gdzie przekracza się dobry smak, a zaczyna zwykle chamstwo? Jaka jest granica między cynizmem, a oczyszczającym śmiechem?
Katolicka Agencja Informacyjna po raz kolejny zorganizowała wybory proboszcza roku. Proboszczem roku 2013 został...