Jakie osiągniecie postrzega jako swój największy sukces?
Agnieszka Suchora i Jowita Budnik zagrały w filmie Cicha noc. Ta pierwsza wcieliła się w postać matki Teresy, a druga - ciotki Basi. Aktorki zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby porozmawiać o specyfice tego filmu. Jak wyglądała praca nad tą produkcją?
Jowita Budnik przez lata grała drugoplanowe postacie. Oprócz tego Jowita była agentką innych aktorów. Ostatnio Budnik zabłysnęła w rolach pierwszoplanowych. Za rolę w filmie „Plac Zbawiciela” została wyróżniona statuetką w Gdyni. Okazuje się, że Jowita Budnik skończyła studia zupełnie niezwiązane z aktorstwem. Co zadecydowało o tym, że Jowita zrezygnowała ze swojej dotychczasowej pracy agenta i postanowiła skupić się na aktorstwie? Z aktorką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.
W Łodzi powstały zdjęcia do amerykańskiego filmowego dokumentu fabularyzowanego „Kto napisze naszą historię”. Jego fabuła opowiada o Podziemnym Archiwum Getta Warszawskiego tzw. Archiwum Ringelbluma. Producentką filmu jest młodsza siostra Stevena Spielberga - Nancy. Produkcja była realizowana z udziałem polskiej ekipy i znanych aktorów. W postać Racheli Auerbach wcieliła się Jowita Budnik. Aktorkę oraz prof. dr hab. Pawła Śpiewaka, dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Na czym polega niezwykłość Archiwum Ringelbluma? Grupa archiwistów działała w konspiracji aż trzy lata. Jak udało im się utrzymać działania w tajemnicy?
Za główną rolę w filmie „Plac Zbawiciela” została obsypana nagrodami. By zagrać romską poetkę Papuszę schudła kilkanaście kilogramów. Do kin wchodzi film „Jeziorak”,, gdzie Budnik gra rolę policjantki. W naszym cyklu "Warsztat Mistrza" - Jowita Budnik. W studiu Dzień Dobry TVN aktorka opowiedziała o tym, jak selekcjonuje role, w które się wciela.
Premiera filmu „Papusza” już za nami. Przed nami jego kontynuacja w kinach w całej Polsce. Czy widzowie będą szturmować sale kinowe? W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Jowita Budnik, która wcieliła się w rolę romskiej poetki odkrytej przez Juliana Tuwima. Historię Papuszy na ekran przenieśli: Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze.