Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie mocno odbija się na kursach walut. Euro jest obecnie najdroższe w historii. Podrożał również dolar, funt i frank szwajcarski, a słabnie polski złoty. W wielu kantorach są kolejki. Sprawdź aktualne kursy walut i dowiedz się, jak skorzystać z kantoru internetowego.
Kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim wzięło w Polsce kilkaset tysięcy osób. Po gwałtownym wzroście jego kursu, wiele osób znalazło się w pułapce kredytowej. Często koszt kredytu znacznie przewyższa wartość domu lub mieszkania. "Frankowicze" postanowili bronić się w sądach przed, ich zdaniem, nieuczciwymi praktykami, które towarzyszyły przyznawaniu kredytów. W studiu gościliśmy radcę prawną Barbarę Garlacz i adwokata dr. Jacka Czabańskiego, którzy zajmują się takimi sprawami. Ile kosztuje obsługa prawna takiego procesu?
"Brałem 300 tysięcy kredytu, spłaciłem 100 tysięcy, ... mam do spłacenia nadal 500 tysięcy..." Pomysłów na rozwiązanie krysysu frankowego było już wiele. Najnowszym jest projekt ustawy zaproponowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Na czym ma on polegać i czy rzeczywiście da osobom zadłużonym w szwajcarskiej walucie szansę na wyjście z długów? Czym jest, proponowany w ustawie "kurs sprawiedliwy"? W studiu Dzień Dobry TVN na nasze pytania odpowiadał analityk Paweł Cymcyk.
Po skoku kursu franka wiele osób wpadło w kłopoty finansowe. Domagają się teraz, aby banki, które namawiały je do wzięcia kredytów w tej walucie, pomogły im uporać się z tą sytuacją. Jednym z takich "frankowiczów" jest dziennikarka Katarzyna Szczerbowska, która ma żal do swojego banku, że nie chce z nią negocjować. Czego dokładnie oczekuje od banku - zamrożenia kursu franka, czy może rozłożenia spłaty kredytu na dodatkowe raty? Czy bez pomocy banku jest w stanie spłacić kredyt? Pani Kasia gościła w Dzień Dobry TVN.