Jemu ciągle ciepło, jej wiecznie zimno. Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a spór o poziom temperatury w domu powraca jak bumerang. Okazuje się, że kobiety i mężczyźni w różny sposób odczuwają temperaturę otoczenia.
W tym roku miasto Łódź ma szczególny powód do świętowania - 600-lecie. Z okazji okrągłego jubileuszu władze zadbały o multum atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
O kilku dni otrzymujemy alerty dotyczące niebezpiecznych warunków atmosferycznych. Jak się okazuje, w wietrzne dni możemy odczuwać także negatywne skutki zdrowotne. Dlaczego? O tym opowiedział nam więcej dr Tomasz Karauda, lekarz Kliniki Pulmonologii USK w Łodzi.
Każdy może stanąć przed obliczem wyzwania, jakim jest ratowanie życia drugiego człowieka. Właśnie dlatego tak wiele mówi się o podstawowych zasadach udzielania pierwszej pomocy. Zdarza się, że osoby bez odpowiedniego przeszkolenia nie potrafią prawidłowo ocenić funkcji oddechowych poszkodowanego, a co za tym idzie rezygnują z podjęcia resuscytacji. Największy problem stanowi dla nich rozpoznanie oddechu agonalnego. Co to takiego?
Dr Tomasz Karauda w czasie pandemii podjął się pracy na oddziale COVID i, jak wspomina w cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" w dziendobry.tvn.pl, to jeden z najcięższych etapów jego życia.