Diana mierzy 105 cm. Jej niski wzrost spowodowany jest chorobą genetyczną, która objawia się między innymi bardzo wykręconymi nogami. Po 27 latach walki z ogromnym bólem, pojawiła się dla dziewczyny szansa, ponieważ została zakwalifikowana do operacji, którą ma wykonać dr Paley, amerykański guru od wszystkich trudnych ortopedycznych przypadków. Aby jednak do niej doszło, Diana musi zebrać milion złotych.
Zosia Biecek urodziła się z niepełnymi kośćmi śródstopia, wygiętymi piszczelami, bez kości strzałkowych i więzadeł krzyżowych w kolanach. Z powodu tych wad dziewczynka nie może chodzić. Niestety lekarze w Polsce nie potrafią jej pomóc, a jedyną nadzieją jest kosztowna operacja w klinice sławnego amerykańskiego ortopedy dra Paleya. Rodzice Zosi - Karina Grabiańska-Biecek i Jakub Biecek robili wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę. O swoim wysiłku w poszukiwaniu specjalisty, zbieraniu funduszy i darczyńcach mówili w Dzień Dobry TVN. Czy jest szansa na pełne wyleczenie wady? Kiedy zostanie przeprowadzona operacja?
Julka od urodzenia nie miała kości strzałkowych, piętowych i skokowych w obu nogach, a jej kości piszczelowe były bardzo wygięte. Groziła jej amputacja. Ratunkiem dla dziewczynki była operacja w klinice amerykańskiego lekarza dr Paley'a, który specjalizuje się w nowatorskich operacjach ortopedycznych. Zobaczcie, jak Julka poruszała się przed zabiegiem, a jak porusza się teraz.
Trzyletni Bartek urodził się bez kości piszczelowych w obu nóżkach. Chłopca zoperował amerykański lekarz. Dziś dziecko wraca do pełni sił. Na czym polega operacja wydłużenia kończyn? Czy metoda Amerykanina jest uznawana w środowisku lekarskim za kontrowersyjną? Czy jest to jedyna alternatywa dla amputacji kończyn? Ile dzieci w Polsce choruje na tę rzadką chorobę? Czy wykonanie skomplikowanego zabiegu będzie kiedykolwiek możliwe w Polsce i refundowane przez NFZ? Na kanapach Dzień Dobry TVN gościliśmy Joannę Bułat, mamę Bartka, oraz Małgorzatę Nowotnik, prezes Fundacji Zdrowia i Kultury „Kochaj Życie".