Czy preparaty mlekozastępcze są równie dobre dla dziecka?
Dla Anny Pawlickiej prawidłowe żywienie dzieci jest szczególnie ważne, bo oprócz tego, że jest mamą 9-miesięcznego Leona i 20-miesięcznego Ignasia, to jest też praktykującym dietetykiem. Ma gabinety w trzech miastach, a radami dzieli się także w mediach społecznościowych. W Dzień Dobry TVN opowiedziała, o jakie produkty warto rozszerzyć dietę u maluszka.
Dania dla niemowlaka należy wprowadzić do jadłospisu nie wcześniej niż po 17. tygodniu życia dziecka. Rozszerzanie diety niemowląt rozpoczyna się od pierwszej zupki mającej postać gęstego i gładkiego przecieru, np. z marchewki lub dyni. Stopniowo dietę wzbogaca się o bardziej treściwe obiadki, a także przekąski i desery dla niemowląt.
Jak i kiedy rozszerzać dietę niemowlęcia? Na jakie produkty należy uważać? Czego nie należy wprowadzać do diety dziecka? I jak długo można podawać dziecku papki? Zapytaliśmy o to w studiu Dzień Dobry TVN dietetyczkę Annę Jelonek-Radowicką.
Z raportu "Kompleksowa ocena sposobu żywienia dzieci w wieku od 5. do 36. miesiąca życia" wynika, że aż 61 proc. niemowląt przed piątym miesiącem życia jest nieprawidłowo żywiona. Kiedy można rozszerzyć dietę dziecka? Czym można je karmić, a czym nie należy? O zdanie zapytaliśmy pediatrę dr Ewę Drzewiecką.