Polka, która od ponad 30 lat mieszka w Chile, wzięła udział w tamtejszym "MasterChefie" i prędko zdobyła sympatię publiczności. O swojej miłości do gotowania opowiedziała Irminie Somers.
- Nigdy o was nie zapomnieliśmy - usłyszeli od mamy i taty.
Skalisty przylądek Horn jest najdalej wysuniętym na południe punktem Ameryki Południowej. Należy do Chile i jest częścią archipelagu Ziemi Ognistej. To rzadki cel wycieczek i wypraw ze względu na klimat i niebezpieczne położenie. Z czego słynie przylądek Horn?
O zdobyciu Fitz Roy marzy wielu miłośników górskich wycieczek, choć na sam szczyt dostają się tylko ci najwytrwalsi. Fitz Roy oferuje krajobraz niespotykany nigdzie indziej – poznaj ją bliżej.
Patagonia to region leżący na terenie Argentyny i Chile. To miejsce, do którego przybywają miłośnicy wielkich, otwartych przestrzeni oraz egzotycznych zwierząt, takich jak orki czy pingwiny. Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania Patagonia.
Chile w Ameryce Południowej to kraj, który oferuje turystom wiele atrakcji – piękne plaże, pustynie, tropikalne lasy i ciekawe zabytki. Jakie miejsca warto zobaczyć w Chile?
Stolica Chile Santiago nie jest popularnym kierunkiem turystycznym wśród polskich podróżnych. Jadąc do Ameryki Południowej, wybierają oni raczej rozrywkowe Buenos Aires lub słynące z szalonego karnawału Rio de Janeiro. Tymczasem malowniczo położone Santiago zasługuje na dużo większą uwagę.
Chile zatwierdziły stosowanie chińskiej szczepionki Sinovac przeciwko koronawirusowi dla dzieci w wieku od 6 lat. To jedyny do tej pory kraj Ameryki Łacińskiej, który podjął taką decyzję.
"Co kraj, to obyczaj" – głosi znane porzekadło. W powiedzeniu tym jest jednak sporo prawdy. Chociaż święta są te same, w różnych częściach świata obchodzone są inaczej. Gdzie na pasterkę zakłada się wieczorowe suknie?
Marcin Korzonek podjął próbę wjechania rowerem na najwyższy wulkan na świecie - Ojos del Salado w Chile. Zabrakło mu tylko kilkuset metrów, żeby osiągnąć swój cel. O swoich wyczynach na dwóch kółkach oraz ślubie na Zanzibarze sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Pierwszego wejścia na szczyt Ojos del Salado - najwyższy wulkan świata - dokonali Polacy. Jan Alfred Szczepański i Justyn Wojsznis w 1937 weszli na położony w Andach Środkowych, na granicy Argentyny i Chile, wulkan. Śladami polskich pionierów z 1937 roku poszli podróżnik Rafał Król i fotograf Borys Komander. Dlaczego to zrobili? I jak przebiegała ich wyprawa? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.
170 kilometrów trasy chilijskiego maratonu to Mount Everest dla biegaczy. W Dzień Dobry TVN ultramaratończyk Piotr Hercog, który wygrał najtrudniejszy maraton górski na świecie, powiedział, jakie przeszkody czekały go po drodze. Czy spotkała się oko w oko z pumą? Co było dla niego największym wyzwaniem? I jak czuje się człowiek, który biegł bez przerwy przez 23 godziny?
Aktorka i modelka oraz uzdolniona piosenkarka. Robi oszołamiającą karierę na oceanem. Teraz udaje się w trasę koncertową z Luisem Miguelem. To meksykańska gwiazda porównywana z Frankiem Sinatrą. Teraz Katarzyna Sowińska przebywa w Santiago de Chile. Czy miała już okazję zwiedzić miasto? O której wstaje i jak wygląda jej dzień? O tym z naszą dumą narodową przez komunikator internetowy rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.
Okazuje się, że dla niektórych pań, nie profesjonalizm lekarza jest najważniejszy, ale jego... uroda. Należą do nich Chilijki, które do Manuela Rico, świeżo upieczonego ginekologa, ustawiają się w gigantycznych kolejkach. Lekarz narzeka, że kobiety widzą w nim tylko obiekt seksualnych westchnień. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był socjolog Tomasz Sobierajski. Czy uroda ma, aż tak ogromne znaczenie w przypadku medyków?
Gościem w studiu Dzień Dobry TVN była Paulina Rakowska, która dostała grant od chilijskiego rządu na serwis intrernetowy poświęcony wolontariatowi. Opowiedziała o wolontariacie, pomocy, podróżach i Chile.