Miniony tydzień upłynął pod znakiem wielu pożegnań cenionych osobistości ze świata kina. Zmarł aktor Mieczysław Grąbka, Zofia Kucówna, Adrian Schiller czy Stanisława Ryster. W świecie rozrywki także nie brakowało emocji. Hubert Urbański wręczył czek na milion złotych. W serwisie dziendobry.tvn.pl pisaliśmy także o ważnych społecznie sprawach. Co działo się od 1 do 7 kwietnia?
Czym jest amnezja? W Dzień Dobry TVN wyjaśniał to psychiatra Michał Ring.
Chloe Barnard cierpi na patologiczne zaniki pamięci, które znacząco utrudniają jej codzienne funkcjonowanie. 29-letnia Brytyjka często traci kontakt z rzeczywistością, zapomina kim jest i nie rozpoznaje twarzy krewnych.
Z powodu wypadku komunikacyjnego główna bohaterka serialu Diagnoza - Anna cierpi na amnezję. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy neurolog dr Magdalenę Podbrożną, aby zapytać, z jakich powodów dochodzi do zaniku pamięci, jak leczyć amnezję i czy istnieje lek na amnezję.
Amnezja to dysfunkcja pamięci deklaratywnej. Nie ma reminiscencji, wspomnień, faktów z przeszłości, istnieje tylko "tu i teraz". Pamięć krótkotrwała jednak pozostaje. Co rusz media donoszą o ludziach, którzy odnajdują się w dziwnych okolicznościach zupełnie nie wiedząc kim są i skąd pochodzą. Taka dolegliwość dotknęła mężczyznę znalezionego w pobliżu myjni samochodowej w Oslo. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był lekarz i szef działu nauka miesięcznika „Focus" Jan Stradowski. Jakie obszary w mózgu odpowiadają za pamięć i dlaczego nie jest to jeden obszar?
Jak się żyje osobom z zanikami pamięci? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Mierzwińską, która w wyniku wypadku straciła pamięć. Pani Magda przewróciła się w łazience na mokrej podłodze i głową uderzyła o róg pralki... po tym straciła przytomność. Gdy się ocknęła nie pamietała kim jest. Czy hipnoza pomaga w odzyskiwaniu pamięci? Naszym gościem była też psycholog Maria Rotkiel i Sebastian Mierzwiński, mąż Magdy. Czy osoby z amnezją są bardziej poddatne na depresję?