Zmiany klimatu stają się coraz bardziej widoczne. Jednym z niezaprzeczalnych dowodów na to, że w przyrodzie zachodzą poważne zmiany jest kolor wody w rzekach na Alasce. Od pewnego czasu zamiast niebieskiej barwy ma rdzawopomarańczowy kolor. Dlaczego?
Skąd wziął się pomysł na tę wyprawę?
Błąkały się prawie 6 tysięcy kilometrów od swojego naturalnego siedliska.
Kanada i północne rejony Alaski oraz kilkanaście tysięcy kilometrów w mrozie i zimnym wietrze. Tak rysuje się plan podróżnika Marka Suslika na najbliższy czas. Mężczyzna postanowił wybrać się na motocyklu w odległe rejony Ameryki Północnej, o czym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Zobacz reportaż Dzień Dobry TVN.
- Wiara Indian, czyli rdzennych Amerykanów w to, że istnieje jeszcze jeden gatunek człowieka, jest niezwykła - mówił przyrodnik i filmowiec w Dzień Dobry TVN.
- Brałem udział w wielu pościgach m.in. za mordercami - powiedział Sławomir Markiewicz w materiale Dzień Dobry TVN.
W niewielkim mieście Wales na Alasce niedźwiedź polarny wtargnął na osiedle mieszkalne i zaatakował mieszkańców.
Większość osób myśląc zarówno o podróżach jak i stałej emigracji, marzy o skierowaniu się na południe, ku rajskim plażom i wysokim temperaturom. Nie wiedzą, że omija je towarzysząca na co dzień Damianowi Hadasiowi magia.
Alaska jest eksklawą Stanów Zjednoczonych. To największy stan USA, jego powierzchnia wynosi aż 1 717854 km kw. i zajmuje 1/5 całkowitej powierzchni kraju. Jednocześnie to najmniej zaludniona część kraju, mieszka tam nieco ponad 620 tys. ludzi. Jakie są największe atrakcje Alaski?
"Musieliśmy podjąć niełatwe decyzje".
"Na tropie dzikich zwierząt" to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w niezwykłą, pełną przygód podróż po Alasce. W jej trakcie wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę spotkają w ostatnim, ósmym odcinku?
Dawid Andres i jego dwunastoletnia, towarzyszka Natalia wyruszają w wyprawę po Alasce. Jakie zwierzę spotkają?
"Na tropie dzikich zwierząt" to program podróżniczo – przyrodniczy, w którym żądny przygód podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia wyruszają w podróż po Alasce. Na swej drodze spotykają zagrożone gatunki zwierząt, o których widzowie mogą dużo się dowiedzieć.
„Na tropie dzikich zwierząt” to podróżniczo – przyrodniczy program, w którym doświadczony podróżnik Dawid Andres oraz dwunastoletnia Natalia doświadczają niezwykłej wędrówki po Alasce. Wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie poznamy w czwartym odcinku?
"Na tropie dzikich zwierząt" to emitowany w Discovery Channel program podróżniczo-przyrodniczy, w którym podróżnik Dawid Andres i dwunastoletnia, ciekawa świata Natalia podróżują po Alasce i wspólnie tropią zagrożone gatunki zwierząt. Jakie zwierzę poznamy w trzecim odcinku?
Alaska większości z nas kojarzy z przepięknymi krajobrazami: ośnieżonymi szczytami górskimi, jeziorami, wysokimi świerkami i łosiami, które niespiesznie spacerują między nimi. Czy to wyobrażenie ma jednak coś wspólnego z rzeczywistością? Znawcy i podróżnicy są zgodni. TAK! Alaska to synonim obcowania z dziką, niezmąconą przez człowieka przyrodą.
Natalia Pawlikowski razem z Davidem Andresem wzięła udział w programie "Na tropie dzikich zwierząt". Wspólnie zwiedzali Alaskę. Natalie urzekły przede wszystkim misie w parku narodowym.
Alaska to niezwykły region Ameryki Północnej, charakteryzujący się dziewiczą przyrodą. Interesujący jest również klimat – na Alasce temperatury w skali rocznej mogą wahać się w granicach od −51 st. C do nawet +33 st. C.
Kamila Kielar jest podróżniczką, która najchętniej jeździ na Alaskę, do północnej Kanady, Laponii i dalekiej Rosji. Co ją pociąga w tamtych rejonach? Dlaczego woli podróżować samotnie? Czy w czasie wypraw dochodziło do niebezpiecznych sytuacji? Kamila interesuje się również niedźwiedziami. Co ją fascynuje w tych zwierzętach? Co robi, kiedy spotyka je na swojej drodze?
Talkeetna była pierwowzorem miasteczka z Przystanku Alaska. Czym przypomina serialowe Cicely? Jakie atrakcje czekają tam na turystów? Talkeetnę zwiedziła reporterka Dzień Dobry TVN Irmina Somers.
Amerykanie mówią o tym stanie "Ostatnia Granica". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Irmina Somers wsiadła do campera i wybrała się w podróż po tym dzikim i niedostępnym stanie, aby pokazać nam piękno Alaski. Po drodze spotkała między innymi dzikiego łosia, spróbowała znaleźć złoto i jadła burgera z mięsem z jaka. Co jeszcze można robić na Alasce? Sami zobaczcie!