Rozszerzona rzeczywistość (ang. Augmented Reality, AR) polega na nałożeniu na świat realny świata wirtualnego, najczęściej dzięki obiektom 3D.
Drukowanie 3D pozwala na tworzenie realnych, trójwymiarowych obiektów. Mogą to być zarówno proste, jak i bardzo złożone konstrukcje. Są wytwarzane na podstawie komputerowego modelu.
W Lesznowoli pojawiło o się nowe przejście dla pieszych. Wygląda jednak nieco inaczej, niż inne. Sprawia wrażenie, jakby pasy nie leżały na drodze, ale na niej stały. To powoduje, że kierowcy automatycznie zwalniają. I taki jest właśnie ich cel, o czym mówiła naszemu reporterowi Karolina Sobolewska z miejscowego Urzędu Gminy.
Trzy miesiące pracy, około 7 milionów wirtualnych drzew i 18 gigabajtów danych. W grze Minecraft powstała wierna kopia Puszczy Białowieskiej. O niezwykłym projekcie opowiedzieli nam Wojciech Kowalik i Katarzyna Jagiełło. Czy twórcy "nadążają za wycinką" i wprowadzają na bieżąco zmiany w swoim projekcie? Jak wygląda aktualna sytuacja w Puszczy Białowieskiej?
"Myślano o dyskwalifikacji z dalszego leczenia, mieliśmy przygotować się na śmierć dziecka...". By pomóc lekarzom, Wojciech Wojtkowski postanowił stworzyć trójwymiarowy model serca synka, który pozwoli chirurgom, lepiej przygotować się do operacji ratującej życie dziecka. W walce o życie Maciusia wsparł go dr inż. Henryk Olszewski. Obu panów gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN. Zobaczcie jak udało im się stworzyć tak skomplikowany model 3D.
Wszystko zaczęło się na sali operacyjnej od słów: "Skończyłeś medycynę, robisz specjalizację, a pracujesz jako wyciągarka...". Tak zrodził się pomysł na stworzenie urządzenia, które zastąpiłoby lekarza w bardzo monotonnej czynności. W wyniku współpracy dr. n. med. Marcina Feligi, eksperta w przeprowadzaniu laserowej terapii endożylnej i Roberta Klaczyńskiego, IT menedżera, który zaprojektował i wydrukował wyciągarkę do żył, powstał rewolucyjny wynalazek, który ma szansę zawojować świat medycyny! Gratulacje!
Zdobyła telewizyjnego Oscara, realizuje projekty 3D dla telewizji BBC, Sky, Discovery Channel czy National Geographic; współpracuje z Davidem Attenborough. Mowa o Aleksandrze Czenczek - Polce, która podbiła świat telewizyjnej animacji. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym, jak ciężką pracą zdobywa się najwyższe szczyty.