Styl życia

Własnoręcznie zbudowali samolot. "Około 300 godzin spędziliśmy w hangarze"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
A. Zjawińska, N. Górska
Sami zbudowali samolot
Sami zbudowali samolot Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Magda Taczkowska i Dominik Motoła spełnili marzenie o swoim własnym statku powietrznym. Samodzielnie zaprojektowali i zbudowali samolot, który potrafi wznieść się w przestworza. W Dzień Dobry TVN para opowiedziała o realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

Jak wygląda budowa samolotu?

Magda Taczkowska i Dominik Motoła mogą poszczycić się niezwykłym osiągnięciem. Samodzielnie podjęli się budowy samolotu, który po wielu miesiącach ciężkiej w pracy w końcu może wznieść się ku niebu. Maszyna nie tylko działa bez zarzutu, ale także doskonale się prezentuje.

Podróże samolotem i nie tylko 

Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samolotyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Stoi tutaj przed nami, cały skończony (...). Około 300 godzin spędziliśmy w hangarze na budowie tego samolotu - zauważył Dominik Motoła, jednocześnie zwracając uwagę na znaczenie podziału ról podczas pracy.

- Magda nadzorowała wszystkie plany, wykończenia (...). Ja zajmowałem się tymi częściami technicznymi: silnikiem, śmigłem, awioniką - zdradził właściciel wyjątkowej maszyny.

Magda Taczkowska i Dominik Motoła zbudowali samolot

Para miała już okazję wypróbować własnoręcznie zbudowaną maszynę. Zakochani otwarcie przyznają, że to doświadczenie niosło za sobą wiele pozytywnych emocji. Przede wszystkim wiązało się z poczuciem satysfakcji i wielką dumą.

- Pierwsze loty tym samolotem były dla nas trochę dziwne, a zarazem naturalne (...). Było podekscytowanie i radość, że udało się tego dokonać - podsumował Dominik Motoła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: A. Zjawińska, N. Górska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości