Filip Chajzer odwiedził jedno z wołomińskich osiedli, którego mieszkańcy spotkali się na podwórku, by wspólnymi siłami przygotować je na przyjście wiosny. Samodzielnie przygotowali ławki z drewnianych palet, rabaty i grządki na kwiaty, zioła i owoce ogrodowe oraz miejsca do zabawy, takie jak przestrzeń do gry w klasy.
Poznajcie pierwszego w Polsce naukowca, który zdobył tytuł doktora jeszcze przed ukończeniem studiów doktoranckich. Mateusz Hołda to 26-letni kardiolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień leczy pacjentów jako lekarz rezydent, pracuje badawczo i... podbija świat nauki.
Czy rosnące w sztolniach grzyby mogą być pomocne w leczeniu nowotworów? Ewa Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi badania, których wyniki dają odpowiedź twierdzącą. Postanowiliśmy zapytać ją, na czym dokładnie polega jej praca naukowa i w jaki sposób grzyby znalezione w śląskich sztolniach mogą przyczynić się do wynalezienia leku na raka.
W nowej komedii romantycznej Tomasza Koneckiego „Całe szczęście” nie zabrakło gwiazdorskiej obsady i zabawnych charakterów. Wśród nich znajduje się postać matematyczki Lusi, grana przez Marietę Żukowską, oraz kontrabasisty i najlepszego przyjaciela Roberta o pseudonimie „Drągal”, w którą wcielił się Jacek Borusiński. Co było dla nich najprzyjemniejsze w pracy nad filmem?
Kateryna Gandziuk swoją walkę z tyranią i korupcją ukraińskich władz w imię sprawiedliwości i rozwoju kraju przypłaciła życiem. O jej życiu i działalności, a także okolicznościach jej śmierci rozmawialiśmy w studiu z ojcem Katii, Viktorem Gandziukiem, oraz ukraińskim aktywistą Vitalijem Ustymenką.
Jurek Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem zapraszają na debatę „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać zjawisku mowy nienawiści w Polsce”. Zbliża się również finał pierwszego etapu konkursu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który został zorganizowany dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. O najnowszych działaniach Fundacji WOŚP opowiedział nam jej prezes.
U Adama Jeża przeszczep był konieczny, ponieważ na skutek choroby autoimmunologicznej jego organizm atakował i niszczył własną wątrobę. Magdalena Trębicka przeszła już trzy przeszczepy wątroby oraz jeden przeszczep szpiku. Pokazujemy niezwykłe historie ludzi, których życie ocaliły wysiłki transplantologów oraz miłość i wsparcie bliskich.
Po audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek spotkał się z molestowanym w dzieciństwie Markiem Lisińskim z Fundacji Nie lękajcie się i posłanką Joanną Scheuring-Wielgus, od których otrzymał raport o zaniechaniach i braku reakcji polskiego kościoła na przypadki pedofilii wśród księży. Podczas kilkuminutowego spotkania papież wykonał gest, który zaskoczył bardzo wielu - ucałował dłoń Pana Marka. Marka Lisińskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o wrażeniach ze spotkania z papieżem.
Choć słowo „ewolucja” może kojarzyć nam się przede wszystkim z czasami sprzed setek tysięcy lat, w swoim podstawowym znaczeniu dotyczy nas ona również dziś. Co więcej, genetycy twierdzą, że obecnie ewolucja przyspieszyła i wciąż zmienia ludzkie ciało. Jak będzie wyglądać człowiek przyszłości?
Katarzyna Żak to jedna z trzech pięknych, dojrzałych aktorek, które pojawiły się na ostatniej okładce jednego z magazynów dla kobiet. Jej zdaniem „dzisiejsza pięćdziesiątka to dawna trzydziestka”. Co miała na myśli? Jak czuje się w roli kobiety po pięćdziesiątce?