Magda Mołek

  Magda Mołek

  Filip Chajzer odwiedził jedno z wołomińskich osiedli, którego mieszkańcy spotkali się na podwórku, by wspólnymi siłami przygotować je na przyjście wiosny. Samodzielnie przygotowali ławki z drewnianych palet, rabaty i grządki na kwiaty, zioła i owoce ogrodowe oraz miejsca do zabawy, takie jak przestrzeń do gry w klasy.

  Czy rosnące w sztolniach grzyby mogą być pomocne w leczeniu nowotworów? Ewa Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi badania, których wyniki dają odpowiedź twierdzącą. Postanowiliśmy zapytać ją, na czym dokładnie polega jej praca naukowa i w jaki sposób grzyby znalezione w śląskich sztolniach mogą przyczynić się do wynalezienia leku na raka.

  W nowej komedii romantycznej Tomasza Koneckiego „Całe szczęście” nie zabrakło gwiazdorskiej obsady i zabawnych charakterów. Wśród nich znajduje się postać matematyczki Lusi, grana przez Marietę Żukowską, oraz kontrabasisty i najlepszego przyjaciela Roberta o pseudonimie „Drągal”, w którą wcielił się Jacek Borusiński. Co było dla nich najprzyjemniejsze w pracy nad filmem?

  Jurek Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem zapraszają na debatę „Ja nie hejtuję, ja rock’n’rolluję, czyli o tym, jak skutecznie przeciwdziałać zjawisku mowy nienawiści w Polsce”. Zbliża się również finał pierwszego etapu konkursu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, który został zorganizowany dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. O najnowszych działaniach Fundacji WOŚP opowiedział nam jej prezes.

  U Adama Jeża przeszczep był konieczny, ponieważ na skutek choroby autoimmunologicznej jego organizm atakował i niszczył własną wątrobę. Magdalena Trębicka przeszła już trzy przeszczepy wątroby oraz jeden przeszczep szpiku. Pokazujemy niezwykłe historie ludzi, których życie ocaliły wysiłki transplantologów oraz miłość i wsparcie bliskich.

  Po audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek spotkał się z molestowanym w dzieciństwie Markiem Lisińskim z Fundacji Nie lękajcie się i posłanką Joanną Scheuring-Wielgus, od których otrzymał raport o zaniechaniach i braku reakcji polskiego kościoła na przypadki pedofilii wśród księży. Podczas kilkuminutowego spotkania papież wykonał gest, który zaskoczył bardzo wielu - ucałował dłoń Pana Marka. Marka Lisińskiego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby opowiedział o wrażeniach ze spotkania z papieżem.