Najlepsze miejsca na ferie z dzieckiem. "To było nasze wielkie odkrycie"

Zima w Sopocie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Najlepsze miejsce na ferie z dziećmi
Najlepsze miejsce na ferie z dziećmi
Słuchają się jej samoloty
Słuchają się jej samoloty
Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Spełniamy podniebne marzenie
Spełniamy podniebne marzenie
Rowerem przez Afrykę
Rowerem przez Afrykę
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Jak wygląda życie polskich nomadek?
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
16 stycznia zaczynają się ferie w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Dokąd warto pojechać? Nietypowe miejsca w Polsce na spędzenie dni wolnych od szkoły polecali w Dzień Dobry TVN Monika i Seweryn Masalscy, pasjonaci lokalnych wypraw.

Nieoczywiste miejsca na ferie w Polsce

Wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko od domu, żeby spędzić czas. - Czasami warto spojrzeć na najbliższą okolicę okiem turysty. Okazuje się, że tam można wiele ciekawych rzeczy odkryć - powiedziała Monika Masalska.

Dużo do zaoferowania ma województwo łódzkie.

- W Tomaszowie Mazowieckim są niebieskie źródła, piękny rezerwat i prawie takie gejzery podwodne - wskazał Seweryn Masarski. - To było nasze wielkie odkrycie. Wiele osób z naszego polecenia tam pojechało i naprawdę robi to niesamowite wrażenie. Coś ze światłem się dzieje, że one mają taki turkusowy kolor, on czasami zmienia odcień w zależności od tego, jak pada światło - dodała Monika.

Zimowe ferie nad Morzem Bałtyckim

Wycieczka nad Bałtyk w chłodne miesiące to doskonały czas, jeśli chce się uniknąć tłumów.

- Trzeba się dobrze ubrać. Widok pustej plaży w Dębkach albo Wydma Lubiatowska. Mamy to wszystko tylko dla siebie. To jest po prostu rewelacja - chwaliła podróżniczka.

W województwie pomorskim warta zobaczenia jest także wieża widokowa o nazwie Kaszubskie Oko w Gniewinie. W tym miejscu znajduje się cały kompleks turystyczno-rekreacyjny z makietami dinozaurów.

Dokąd jeszcze warto pojechać na ferie? Odpowiedź znajdziecie w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto / Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości