Podróże

Gold Coast – co warto w nim zobaczyć? Najpiękniejsze plaże i atrakcje miasta

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk
plaża, woda i widok na wysokie budynki

Gold Coast to miasto położone na wschodnim wybrzeżu Australii w stanie Queensland. Wiele osób kojarzy je głównie z długimi, piaszczystymi plażami, rozciągającymi się na tle wielkich wieżowców. Warto zobaczyć również tamtejsze parki rozrywki oraz pojechać w głąb lądu i zobaczyć prawdziwe lasy tropikalne.

Gold Coast w Australii jest prawdziwą mekką sportowców, którzy przyjeżdżają tam uprawiać surfing, bodyboarding czy też nurkowanie. Długie, złociste plaże, subtropikalny klimat oraz krajobrazy niemal jak z pocztówki przyciągają turystów z całego świata. Sprawdź, na które miejsca szczególnie warto zwrócić uwagę.

Gold Coast – plaże o złocistym piasku

W Gold Coast plaże rozciągają się aż na 57 km, dlatego zdecydowanie jest w czym wybierać. Pierwszą plażą, o której warto wspomnieć, jest Broadbeach – wyróżnia się tym, że jest, piękna, szeroka i, co więcej, bezludna. Gdy dochodzi się z niej prosto na najpopularniejszą Surfers Paradise, fale morskie stają się o wiele większe – nic więc dziwnego, że to właśnie ta druga plaża jest rajem dla surferów. Jeśli zależy Ci, aby wybrać się na plażę razem z psem, zdecydowanie powinieneś odwiedzić Main Beach – wydaje się, że jest ona najbardziej spokojna, a jednocześnie umożliwia przebywanie na niej z pupilem.

Podróżnicy i ich niezwykłe wyprawy

Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem
Ręka z Nicei, czyli jak Rey został piekarzem Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Wzdłuż plaży Surfers Paradise można znaleźć wiele pubów, restauracji, klubów nocnych. Ze względu na bardzo zróżnicowane ceny, każdy turysta znajdzie tu z łatwością odpowiednie miejsce dla siebie. Jeśli chodzi o noclegi, w tej samej okolicy można znaleźć wiele hoteli i apartamentowców, gdzie dla podróżników udostępniane są całe mieszkania po całkiem przystępnych cenach.

Warto pamiętać, że miasto to zatłoczone jest głównie w sezonie, czyli od listopada do stycznia. Wejście na Surfers Paradise znajduje się tuż przy deptaku Cavill Avenue.

Na plażach w Golden Coast często organizowane są wieczory panieńskie oraz kawalerskie, wielu nowożeńców spędza także noc poślubną w jednym z pobliskich wieżowców. Często organizowane są tutaj także "schoolies", czyli imprezy organizowane na koniec roku szkolnego. Mówi się, że na plażach w Golden Coast impreza trwa cały rok.

Atrakcyjne parki rozrywki w Gold Coast

Gold Coast w Australii słynie również z unikatowych parków rozrywki. Jednym z najpopularniejszych z nich jest usytuowany przy plaży park Sea World, gdzie turyści mogą zobaczyć niedźwiedzie polarne, pingwiny oraz płaszczki. To idealna atrakcja dla całej rodziny – zachwycone będą przede wszystkim dzieci, które mogą poobserwować zabawy niedźwiadków w basenie. Na terenie parku znajdują się również rozmaite kolejki, a najdłuższa z nich, Monorail, ma aż 2 km. Siedząc na niej, można podziwiać cały park z góry. W Sea World organizowane są również m.in. pokazy delfinów.

Innym godnym uwagi parkiem rozrywki jest Movie World – prawdziwy raj dla miłośników filmów i bajek. Kolejki dopasowane są w nim do scenerii danego filmu, można więc śmiało przejechać się na Superman Escape czy Scooby-Doo Spooky Coaster. Z maluchami warto przejść się również do Kids’ WB! Fun Zone, czyli strefy poświęconej kreskówkom Looney Tunes, gdzie można spotkać królika Bugsa i kaczora Daffy, a następnie wspólnie się z nimi pobawić. Trochę starszym i bardziej świadomym widzom z pewnością spodoba się HSD2 Experience, gdzie można zobaczyć, jak działa plan filmowy i samemu stać się jego częścią, wcielając się np. w rolę kaskadera.

Na trasie z Gold Coast do Brisbane położony jest także lunapark Dream World. Słynie on m.in. z Tower of Terror, czyli kolejki, która rozpędza się do 161 kilometrów na godzinę w siedem sekund.

Gold Coast – atrakcje przyrodnicze

Jeśli lubisz ciszę i interesuje Cię bardziej kontakt z naturą, w okolicach Gold Coast również znajdziesz coś dla siebie. Wystarczy, że pojedziesz w głąb lądu, gdzie znajdziesz bujne lasy tropikalne, które oddalone są o godzinę jazdy od miasta. W lasach znajduje się aż 9 parków narodowych, m.in. Lamington National Park, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przez teren parków wiedzie mnóstwo interesujących szlaków, a po drodze można natknąć się na wodospady oraz wspaniałe punkty widokowe.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Kieran Stone/Getty Images

Pozostałe wiadomości