Patricia Kazadi i Kayah użyły AI w swoim teledysku. "To jest bardzo nowa technologia"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Premiera nowego singla Patricii Kazadi w duecie z Kayah
Premiera nowego singla Patricii Kazadi w duecie z Kayah
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Patricia Kazadi oraz Kayah połączyły siły i nagrały wspólny utwór "Ganesha". Singlowi towarzyszy wyjątkowy, nowatorski klip z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. O jego kulisach i współpracy z idolką opowiedziała w Dzień Dobry TVN pierwsza z artystek.

Teledysk do utworu "Ganesha"

Utwór "Ganesha" Patricii Kazadi i Kayah to muzyczna podróż w głąb siebie, opowieść o poszukiwaniu, a co za tym idzie odnajdywaniu swojego spokoju, balansu i szczęścia. Autorkami pełnego symboli tekstu są Paulina Przybysz i Patricia Kazadi, a za nowatorski klip odpowiada Dawid Ziemba.

- Na planie było bardzo fajnie, wesoło. Dużo śmiechu, dobrej energii. Same zdjęcia trwały ok. 8 godzin, czyli standardowy dzień zdjęciowy. [...] Później się zaczęło. W tym teledysku używamy kilku technologii, w tym: 3D, grafikę, green screen, sztuczną inteligencję. To wszystko okiełznał reżyser Dawid Ziemba, z którym dzień w dzień przez dwa miesiące wyrywaliśmy sobie nawzajem włosy, słuchaliśmy Tony'ego Bennetta i motywowaliśmy się nawzajem - opowiadała o kulisach powstania teledysku Patricia Kazadi.

Jak podkreśliła artystka, użycie AI to było wyzwanie. - Uczyliśmy się na bieżąco tego komputera. To jest bardzo nowa technologia. Ona ma dopiero trzy, teraz będzie cztery miesiące, z czego, jak słyszeliście, postprodukcja trwała dwa. Uparłam się też, żeby to nie był tylko teledysk zrealizowany w technologii sztucznej inteligencji, że po prostu wpuszczamy cały teledysk, idziemy spać, budzimy się rano i jest gotowy. Nie o to mi chodziło. Chciałam zachować nasze twarze, ale żeby świat, w którym się znajdujemy był sztucznie wygenerowany - dodała.

Patricia Kazadi zaprosiła do współpracy Kayah

Kayah do współpracy z Patricią Kazadi nie trzeba było długo namawiać.

- Spodziewałam się długich negocjacji. Natomiast to wyglądało tak, że wysłałam utwór do jej menadżerki Asi i dostałam odpowiedź, że przepiękny utwór i Kayah chętnie się do tego przyczyni, żeby był jeszcze piękniejszy - wspominała Patricia Kazadi.

Projekt z Kayah jest zwieńczeniem dekady kariery muzycznej Patricii, a praca u boku idolki to zawsze nie lada wyzwanie.

- Musiałam założyć portki pani producent i jak Kayah pojawiła się w studiu, to mnie poprosiła o poprowadzenie tej sesji - wyjawiła wokalistka.

Osobista kompozycja Patricii Kazadi, z poruszającym tekstem, jest zapowiedzią najnowszej płyty artystki. Posłuchaj w materiale wideo:

Patricia Kazadi w utworze “Ganesha”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości