Gwiazdy

Julia Wróblewska wspomina najgorszą poradę dotyczącą zdrowia psychicznego. "To tak nie działa"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Plejada
Julia Wróblewska

Julia Wróblewska przez pół roku przebywała w ośrodku terapeutycznym. W najnowszym wywiadzie opowiedziała o problemach ze zdrowiem psychicznym. Wyjaśniła również, dlaczego przez jakiś czas nie chce wracać do aktorstwa.

Julia Wróblewska - kariera

Julia Wróblewska zdobyła popularność, kiedy była jeszcze małą dziewczynką. Jako 8-latka zadebiutowała na wielkim ekranie w znanej komedii romantycznej "Tylko mnie kochaj". Po tym występie jej kariera aktorska nabrała tempa. Grała w wielu serialach, m.in. w "Magdzie M." czy "Naznaczonym", a także w filmach i programach telewizyjnych. Można było ją zobaczyć w show "Agent - Gwiazdy".

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Julia od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, jednak sława sporo ją kosztowała. Wróblewska otwarcie opowiada o problemach ze zdrowiem psychicznym. W listopadzie 2021 roku rozpoczęła leczenie w ośrodku terapeutycznym. Spędziła tam sześć miesięcy.

- Potrzebowałam trochę uciec, leczyć się, przejść terapię. Nadal ta terapia się ciągnie i będzie się ciągnęła, ale mam już bardziej wyklarowane podejście w życiu. (...) Na pewno wiem, że jak coś czuję, jak czuję się niekomfortowo albo czuję się z czymś źle, to staram się w końcu o tym mówić i może tym tropem doprowadzę do tego, że będę wiedziała, co lubię, czego nie lubię, co bym chciała robić - powiedziała Wróblewska w rozmowie z Plejadą.

Julia Wróblewska o zdrowiu psychicznym

Julia zmaga się z zaburzeniami osobowości, ale nie chce mówić o szczegółach. Jak wyznała w wywiadzie, przed diagnozą wielu jej bliskich próbowało ją pocieszać, mówiąc, że przecież każdy ma wahania nastoju czy obniżone samopoczucie. Zdaniem Wróblewskiej bagatelizowanie problemu nie jest ani dobre, ani pomocne dla chorej osoby.

- To było bolesne, ale jestem świadoma, że ludzie chcieli dobrze. (...) Czasami człowiek nie chce porady, tylko przyjść i powiedzieć, że jest źle. (...) Najgorsze, co słyszałam to "weź się w garść". Nie umiem. Nie wiem jak i pierwsze, co przychodziło mi do głowy to: "Myślisz, że nie próbowałam? Myślisz, że nie próbowałam wziąć się w garść?". To tak nie działa - przyznała aktorka.

Gwiazda po zakończeniu terapii postanowiła, że przez jakiś czas nie wróci do aktorstwa. Obecnie pracuje jako kelnerka.

- Jestem na takim etapie, że staram się trochę eksperymentować w życiu. Podjęłam się pracy innej niż ta medialna. Potrzebuję mieć czym zająć sobie dzień. Jestem kelnerką. Ciężka jest ta praca, ale w jakiś sposób mnie wypełnia i jestem z tego zadowolona - dodała Julia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Plejada

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa/East News

Pozostałe wiadomości