Gwiazdy

Polski show-biznes i hasło girl power. Julia Wieniawa: "Stawiam na kobiety, bo w nie wierzę"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Girl Power – prawda czy pusty slogan?
Girl Power – prawda czy pusty slogan?Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Jak co roku magazyn Glamour wybiera kobietę roku, tę, której gwiazda świeciła najjaśniej. Czy panie w show-biznesie potrafią się wspierać? Czy girl power to tylko wyświechtane hasło? O to gwiazdy zapytała Sandra Hajduk.

Kobieca siła w świecie show-biznesu

Gala Kobiety Roku Glamour 2022 odbyła się 27 października. Podczas imprezy przyznano nagrody w sześciu kategoriach: Misja, Biznes, Popkultura, Styl, Mężczyzna, E-aktywizm, a na czerwonym dywanie nie zabrakło plejady gwiazd. Sytuację tę wykorzystała Sandra Hajduk, która zapytała zaproszonych gości o definicję hasła girl power. Czy według gwiazd kobiety potrafią wzajemnie się wspierać?

- Czasami twierdziłam, że jest to tylko hasztag wydmuszka, ale coraz częściej przekonuje się, że girl power istnieje, np. na scenie mojej. Mam głównie kobiety silne, nawet za bębnami. Stawiam na kobiety, bo w nie wierzę, lubię otaczać się ciekawymi dziewczynami. Mam przyjaciółki i mamę, na które mogę liczyć. Staram się dostrzegać ten girl power w różnych aspektach życia – powiedziała Julia Wieniawa.

Podobnego zdania jest Ofelia, znana też jako Iga Krefft.

- W gronie moich przyjaciółek, które też mają taką pracę jak ja, najbardziej istnieje i ma się znakomicie. Autorytetem jest dla mnie moja mama i babcia. To są kobiety, które mnie inspirują - powiedziała.

Nie każda z pań miała jednak takie przemyślenia.

Wiele razy zawiodła mnie kobieta, ale innym razem mogłam na niej polegać. Ja daję szansę, nie skreślam. Ja sama wiele razy zawiodłam i przyznawałam się do tego, że np. czułam zazdrość i jest mi wstyd 

- Chciałabym w nie wierzyć, ale niestety uważam, że nie do końca girl power istnieje. Mówimy o idei wspierania się, a tak naprawdę często kobieta kobiecie wilkiem. Myślę, że jeszcze wiele pracy przed nami, żebyśmy miały prawdziwe girl power - powiedziała Natalia Janoszek, aktorka.

- Myślę, że jeszcze jest nad czym popracować. Ale idziemy w bardzo dobrym kierunku. Myślę, że jest dużo lepiej niż jeszcze kilka lat temu. Tego się trzymajmy, wspierajmy się. To jest jak relacja, trzeba nad tym cały czas pracować - powiedziała Natalia Nykiel, wokalistka.

Jakie kobiety są inspiracją dla polskich gwiazd?

Każda z nas ma swoją idolkę, kobietę, która jest życiowym drogowskazem. Sandra dopytała gwiazdy, kto najbardziej je inspiruje.

Natalia Nykiel przyznała, że jest to jej siostra, a Natalia Janoszek dodała, że przez wiele lat inspirowała ją Królowa Elżbieta II, która całe życia szła pod prąd i zmieniała historię.

- Muszę wymienić moją mamę. Uważam, że jest bardzo silną kobietą, która przyleciała tutaj w latach 80. Bez języka i wychowała w Polsce piątkę dzieci – powiedziała Osi Ugonoh, modelka

- Krystyna Janda, Magda Mołek, Beyoncé, która jest tytanem pracy – dodała Julia Wieniawa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości