Zwierzęta

Wrocławskie zoo świętuje przyjście na świat nowych lokatorów. To przedstawiciele zagrożonego gatunku

Zwierzęta

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Facebook, RMF FM
żółw wychodzący z jajka

Wielka radość zapanowała we ogrodzie zoologicznym we wrocławskim zoo. A to wszystko za sprawą żółwi indochińskich. To gatunek krytycznie zagrożony wygnięciem.

Zoo we Wrocławiu

Po raz pierwszy w historii  Terrarium Wrocławskiego Zoo na świat przyszły żółwie indochińskie. Żółwiątka wykluwały się od 31 maja do 10 lipca. Szczęśliwym zakończeniem lęgów ogród pochwalił się na swoim facebookowym profilu.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

- Wielki sukces hodowlany - ogłoszono w mediach społecznościowych. - Po raz pierwszy w Terrarium Wrocławskiego Zoo wykluły się niezwykle rzadkie i krytycznie zagrożone wyginięciem (CR) żółwie indochińskie (Cuora galbinifrons). W naturze gatunek ten występuje w Laosie, Wietnamie i na niewielkim obszarze południowych Chin. Prowadzi wodno-lądowy tryb życia. Głównym zagrożeniem dla żółwia indochińskiego jest nielegalny handel - dodano.

Żółw indochiński – występowanie gatunku

Żółw indochiński jest niezwykle rzadko występującym gatunkiem, który badacze określają jako "krytycznie zagrożony", co jest najwyższym stopniem w skali stosowanym do określenia populacji żyjącej na wolności. Kolejny dotyczy już osobników żyjących wyłącznie w ogrodach zoologicznych.

Głównym wrogiem żółwi indochińskich jest człowiek. Zwierzęta te są celem polowań, a postępująca urbanizacja niszczy naturalny habitat tych gadów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Facebook, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Christian Heinrich / Getty Images

Pozostałe wiadomości