Zwierzęta

Mieszkają z sześcioma papugami. "Na smyczy na spacery z nimi chodzimy"

Zwierzęta

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Bzik na punkcie papug
Bzik na punkcie papugDzień Dobry TVN
wideo 2/28

Rafał Piątkowski i jego syn Dominik to miłośnicy papug. W domu mają 6 okazów, a do studia Dzień Dobry TVN zabrali dwie reprezentantki: Maję - arę zielonoskrzydłą i Kasię - arę araraunę. Jak wygląda życie z kolorowymi ptakami?

Z miłości do papug

Rafał Piątkowski miłością do papug zaraził się już w dzieciństwie. - Zaczęło się od nimfy, a później skończyło się na 140 ptakach - wspominał nasz gość.

Później życie dorosłe spowodowało, że mężczyzna na chwilę zapomniał o papugach. Jednak kilka lat temu spełnił swoje marzenie i zakupił papugę Żako. Wraz z żoną Urszulą obecnie są właścicielami 6 papug (3 par), a swoją miłością do ptaków zarazili syna Dominika. - Bardzo lubię papugi. Czasami są głośne. Słychać je w całym domu, ale tak ogólnie to są fajne - przyznał nastolatek.

Życie z papugami

Papugi odwzajemniają ludzkie uczucia. Natomiast w domu trzeba ich bardzo pilnować.

- Gdy były młodziutkie, to było w porządku. Teraz pomału dojrzewają, więc zaczyna być lekka rywalizacja. Są trzymane w osobnych klatkach. Wszystkie mówią. Potrafią powiedzieć: "Dzień dobry", "Co słychać?". (...) Jak jest skoro świt, to już je słychać. W nocy śpią - mówił Rafał Piątkowski.

- Lubią niszczyć meble. Mają przeznaczony pokój, w którym latają, a w ciągu dnia, kiedy mamy wolne, znosimy je do salonu. (...) Rzadko wyjeżdżamy, by brać je ze sobą, bo to jest dla ptaka stresujące, ale na smyczy na spacery z nimi chodzimy. Siedzą na ramieniu, ręce i tak z nimi wychodzimy - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości