Aranżacje wnętrz

Sama to ogarniesz - jak nadać naczyniom drugie życie? Zrób z nich ozdobną paterę

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Zabrałaś się już za wiosenne porządki? Być może znalazłaś w zakamarkach kredensu pojedyncze, niekompletne naczynia? Nie wyrzucaj ich - przekonaj się, jak łatwo możesz przemienić je w coś pięknego i użytecznego. Czemu by nie zrobić z nich ozdobnej patery? Spokojnie - jej wykonanie jest banalnie proste.

Sama to ogarniesz - zrób ozdobną paterę

Masz w domu stary, niepasujący do żadnego kompletu talerz, jakąś szklankę i miskę? Zanim wyrzucisz te naczynia (lub zostawisz w jakimś zagraconym, zapomnianym kącie) zastanów się, czy nie lepiej byłoby im nadać drugie, znacznie ciekawsze życie. Pokażemy Ci, jak wykonać z nich ozdobną paterę.

Zanim przystąpisz do pracy, upewnij się, że naczynia są czyste i odtłuszczone - możesz w tym celu wykorzystać odtłuszczacz do paznokci.

- W końcu to kobiece DIY - komentuje Agnieszka Witkowska. Skup się przede wszystkim na punktach powierzchni, które później będziesz ze sobą sklejać.

Następnie wyznacz środki obu naczyń: szklanki i talerza. Zaznacz te punkty widocznym, czarnym markerem. Kolejny etap? Klejenie. Agnieszka Witkowska wykorzystuje w tym celu elastyczny klej montażowy. Pamiętaj, że schnie on dość długo, bo nawet 12-24 h. Dopiero po tym czasie mamy pewność, że naczynia będą się trzymać.

Daj naczyniom drugie życie

Z zapomnianej miski zrób ozdobną kopułkę. Udekoruj jej czubek czymś nieoczywistym. Jak radzi prowadząca cykl "Sama to ogarniesz", możesz w tym celu posłużyć się starą gałką, koralikiem lub nawet kamieniem. Uważaj tylko, by wybrany przedmiot miał płaską powierzchnię. Dzięki temu będzie dobrze stykał się z miską.

Dalsze kroki są podobne do tego, co już zrobiłyśmy w przypadku szklanki i talerzyka. Naczynie trzeba odtłuścić w punkcie klejenia, a po połączeniu kopuły z gałką pozostawić do wyschnięcia.

Jak zrobić paterę krok po kroku

Wiesz, że tak przygotowaną paterę możesz pomalować na kolor, jaki tylko sobie wymarzysz? Agnieszka Witkowska pokaże Ci w wideo materiale, jak przygotować swoją własną, prowizoryczną domową lakiernię. Uwaga - zanim przejdziesz do malowania, zastanów się, do czego chciałabyś wykorzystywać paterę. Jeśli pragniesz pięknie przedstawiać na niej swoje kulinarne dzieła i pyszne wypieki upewnij się, że wybrana emalia nadaje się do kontaktu z żywnością.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Kąpiel w herbacie sposobem na relaks i piękną skórę. Japonki ją uwielbiają

Ćwicz i chudnij zdrowo z Kingą Zawodnik. "Mam już fajny wynik, a startowałam z wagi 150 kg"

Zmiany w teleporadach - wizyta w przychodni zamiast konsultacji telefonicznej? Lekarz wyjaśnia

Autor: Ola Lipecka

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości