Na początku października krytyczny wobec rządów dynastii Saudów Dżamal Chaszodżdżi wszedł do konsulatu Arabii Saudyjskiej w Stambule, by załatwić formalności związane ze ślubem, po czym ślad po nim zaginął. Dopiero po ponad dwóch tygodniach od tego wydarzenia Arabia Saudyjska przyznała, że dziennikarz został zabity na terenie konsulatu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy specjalistę w zakresie bezpieczeństwa Piotra Niemczyka, aby zapytać, dlaczego - jego zdaniem - na dziennikarza wydano wyrok śmierci, kto mógł zlecić morderstwo i jak ta historia może wpłynąć na stosunki międzynarodowe.
Jak wynika z zeznań Kajetana P. motywem popełnienia zbrodni była chęć samodoskonalenia się, walka ze słabościami. Kajetan P. chciał udowodnić, że "życie ludzkie nie jest warte więcej od świni lub komara". Dlaczego zrezygnował z obrońcy? Co jego zeznania mogą o nim świadczyć? Czy można tu mówić o niepoczytalności? Zapytaliśmy o to kryminologa Pawła Moczydłowskiego.
W ostatnich dniach żyliśmy sprawą Kajetana Poznańskiego. Ale to nie jedyna zbrodnia, która wstrząsnęła całą Polską. Z kryminolog Joanną Stojer-Polańską rozmawialiśmy o morderstwach, którymi żył cały kraj. Okazuje się, że opinię publiczną najbardziej bulwersują zabójstwa wyrządzone przez bliskich. Czy można zauważyć w kimś symptomy, że w przyszłości dokona morderstwa?
Podejrzany o brutalne morderstwo młodej kobiety Kajetan Poznański, ścigany listem gończym w całej Europie, na co dzień pracował w bibliotece. Z goścmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jakie zawody najchętniej podejmują osoby psychopatyczne. Jaka jest zależność miedzy wykonywanym zawodem a morderczymi instynktami? Jakie cechy osobowości pchają do popełnienia zbrodni? Zapytaliśmy o to kryminolog Joannę Stojer-Polańską oraz Roberta Sysika, emerytowanego policjanta i podinspektora, który dowodził sekcją bojową i wydziałem realizacyjnym KSP.