urządzenia mobilne

    urządzenia mobilne

    Po zakupie nowego telefonu wiele osób zaczyna poszukiwać informacji, które pozwolą im cieszyć się dobrze działającą baterią możliwie jak najdłużej. Pożądane są wskazówki dotyczące np. pierwszego ładowania, czyli tzw. formatowania baterii, i tego, jak dbać o baterię w telefonie, by nie mieć problemów z tym, że szybko się rozładowuje.

    Niestety coraz więcej dzieci spędza swój wolny czas przed komputerem lub z komórką i tabletem w rękach. Osobami współodpowiedzialnymi za taki stan rzeczy są rodzice, którzy podsuwają dzieciom urządzenia mobilne w chwili, gdy muszą zająć się własnymi sprawami. Z gośćmi Dzień Dobry TVN: psychologiem dziecięcym Martą Żysko-Pałubą i ekspertem Fundacji Dzieci Niczyje Lucyną Kicińską zastawialiśmy się, jak oderwać dzieci od urządzeń elektronicznych. Dowiedzieliśmy się również, jaki wpływ na dziecko ma długie korzystanie z multimediów.

    Okazuje się, że przejęcie kontroli nad urządzeniami mobilnymi nie jest wcale takie trudne. Ba! Możliwe jest również opanowanie za pomocą internetu cudzego samochodu naszpikowanego elektroniką. Jak bronić się przed takimi atakami?