Zarządzanie zespołem to jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Umiejętność skutecznego kierowania podwładnymi powinien posiadać każdy kompetentny szef i menager.
Co trzeci manager przyznał się do stresu związanego z wykonywaniem obowiązków służbowych podczas pierwszej fali pandemii. Prawie 2/3 czuło większą odpowiedzialność za swój zespół. Jak radzić sobie ze zestresowanym szefem? Co robić, by będąc przełożonym, nie przelewać własnych frustracji na podwładnych? O to zapytaliśmy psycholog Katarzynę Kucewicz.
Kobieta na kierowniczym stanowisku to, wydawać by się mogło powszechne zjawisko w dzisiejszych czasach. Awansujemy, zarządzamy zespołami, prowadzimy duże projekty. Jest jednak coś, co wciąż stawia nas na niższej pozycji od mężczyzn. Co to takiego?
Pracodawca może być autorytetem, ale może też umiejętnie manipulować swoim pracownikiem, przy okazji skrywając osobowość psychopatyczną. W jakich zawodach najczęściej uaktywniają się tego typu cechy? Jak rozpoznać szefa psychopatę i, jak z nim współpracować? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Izabelę Kielczyk.
Dziś na ekrany kin wchodzi druga część filmu "Szefowie wrogowie". Historia trzech nieudaczników, którzy planują zemstę na swoich szefach podbiła serca widzów. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się odtwórcami głównych ról. Czy rywalizują ze sobą i, który z nich próbuje być zabawniejszy? Czy improwizują w filmie? Czy ich bohaterowie muszą być aż tak głupi? Dlaczego pierwsza część filmu odniosła taki sukces?