U niektórych kobiet ciąża do samego końca wydaje się niewidoczna. Jak to możliwe? Odpowiedź znalazł znany doktor z TikToka.
Tanzania należy do najbiedniejszych krajów na świecie. Brak tam jedzenia czy specjalistycznej opieki medycznej, a do szpitala trzeba przemieszczać się pieszo aż kilkadziesiąt kilometrów. Szczególnie przyszłe mamy muszą się zmagać z wielkimi trudnościami.
W 2011 roku Pani Monika musiała urodzić siłami natury sześciokilogramowego noworodka. Według specjalistów, na których powołuje się kobieta, na skutek skomplikowanego porodu dziecko jest niepełnosprawne. Rodzina stara się obecnie o odszkodowanie i rentę. O swojej historii Pani Monika powiedziała dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu. Jak wyglądał poród?
Kobiety w ciąży najbardziej obawiają się bólu, który będzie towarzyszył im podczas porodowi. Ale jest sposób, by go złagodzić - znieczulenie zewnątrzoponowe. O dostępie do tego rodzaju znieczulenia, jego działaniu i przeciwwskazaniach do jego zastosowania rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ginekologiem-położnikiem dr n. med. Grzegorzem Południewskim.
Komisja Europejska zdecydowała, że pigułki "dzień po", czyli tzw. antykoncepcja awaryjna będą sprzedawane bez recepty. Sprawa jest kontrowersyjna - jedni uważają, że jest to słuszna decyzja, inni, że wręcz przeciwnie. Co sądzą o tej sprawie goście Dzień Dobry TVN: Małgorzata Terlikowska, dziennikarka Agata Diduszko-Zyglewska i dr Grzegorz Południewski - ginekolog-położnik? Specjalnie dla nas wypowiedział się również wiceminister zdrowia Sławomir Neumann. Dowiedzieliśmy się od niego, jaka jest decyzja polskiego rządu w tej sprawie.
Na czym polega i czy jest bezpieczny dla dziecka? Dlaczego po tym porodzie kobiety nie odcinają pępowiny? O porodzie lotosowym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z ginekologiem i położnikiem dr. Grzegorzem Południewskim.