W Polsce przybywa par, które mają problem z płodnością. Dlaczego tak się dzieje? Z jakich powodów pogarszają się parametry nasienia? Jak je można poprawić? Po ilu miesiącach od pierwszej próby zajścia w ciążę należy szukać pomocy u lekarza? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: ginekologa i położnika prof. Romualda Dębskiego.
Na co powinni zwracać uwagę mężczyźni, żeby ich plemniki były w jak najlepszej kondycji? O tym jaki tryb życia sprzyja, a jaki szkodzi plemnikom opowiedział nam, ginekolog-położnik, dr Janusz Pałaszewski. Zobaczcie jak dbać o plemniki!
W Nowym Targu gruchnęła wieść, że w jednym z basenów wykryto w wodzie plemniki. Jednak na podstawie wykonanych badań przeprowadzonych przez sanepid stwierdzono, że była to tylko plotka. A co by się stało, gdyby wyniki wskazały na zanieczyszczenie wody? Jak sprawdzana jest jakość wody w basenie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zapytał o to Joannę Narożniak z Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej i instruktorkę pływania Sylwię Czech. Dowiedzieliśmy się również, jak często osoby przychodzące na basen, zamiast pływać zajmują się amorami.
Polscy mężczyźni mają coraz mniej zdrowych plemników, a to może powodować problemy z płodnością. Jak się okazuje, duży wpływa na to ma niewłaściwy styl życia. O konkretne powody obniżania się jakości nasienia i możliwość jego "naprawy" zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN ginekologa Jarosława Niemoczyńskiego i seksuologa Izabelę Jąderek.
Okazuje się, że nasienie mężczyzn narażonych na stres jest mniej wartościowe niż tych zrelaksowanych. Jak poprawić jakość męskiego nasienia spożywając odpowiednie pokarmy? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali: ginekolog dr Grzegorz Południewski oraz dietetyk Dorota Osóbka. Jak urozmaicać swoją codzienną dietę, by zwiększyć ilość plemników?