Ostatnio premier Ewa Kopacz - w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu - obiecała m.in. zlikwidować składki na ZUS i NFZ oraz wprowadzić jednolity podatek PIT. Czy propozycje Platformy Obywatelskiej są realne? Czym jest kontrakt jednolity? Ile po zmianach dostawałaby na rękę osoba otrzymująca najmniejsze dochody (w przykładzie uwzględniono kwotę 1850 zł, czyli płacę minimalną przy założeniu budżetowym na przyszły rok) oraz 5 tys. zł. Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dziennikarza TVN24 Biznes i Świat Pawła Blajera.
Po roku od ujawnienia afery taśmowej i tydzień po opublikowaniu przez Zbigniewa Stonogę akt prokuratury dotyczących śledztwa w sprawie podsłuchów Ewa Kopacz postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Ze swoimi stanowiskami pożegnali się: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński, Jan Vincent Rostowski oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Filip Chajzer postanowił dowiedzieć się czy te zmiany ucieszyły Polaków, czy może jednak nastąpiły za późno, by poprawić notowania Platformy Obywatelskiej przed nadchodzącymi wyborami?
Wielu młodych ludzi, którzy jeszcze cztery lata temu głosowali na Platformę Obywatelską w ostatnich wyborach prezydenckich, w proteście przeciwko rządom PO, sprawiło, że w Belwederze dojdzie do politycznych zmian. Czy bunt młodych jest autentyczny? Co sprawia, że młodzi ludzie czują się teraz zagubieni? Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli: przedsiębiorca Michał Michalczewski, muzyk Łukasz L.U.C. Rostkowski i aktor Jakub Tolak.
Po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich, które wskazały na wygraną Andrzeja Dudy, w internecie zawrzało. Wiele osób zadeklarowało opuszczenie kraju. Czy zaczęli spełniać swoje obietnice? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Rozmawiał także z młodymi ludźmi, którzy kiedyś byli zwolennikami PO, a teraz partii rządzącej mają wiele do zarzucenia. Co dokładnie? Wygląda na to, że partia, która chce wygrać wybory powinna zacząć rozmawiać i słuchać ludzi oraz spełniać obietnice wyborcze. Czy kiedyś tego doczekamy?