W województwie małopolskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zawaliła się ściana starej kamienicy w Oświęcimiu. - Czekamy na przyjazd specjalnej grupy z psami tropiącymi - przekazał bryg. Zbigniew Jekiełek.
Arnold Schwarzenegger przyjechał do Polski, by zwiedzić były niemiecki obóz zagłady Auschwitz i Centrum Żydowskie w Oświęcimiu. Aktor nie krył emocji związanych z wizytą w tych miejscach.
36-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Historia Lidii Maksymowicz jest niezwykle poruszająca. To ona była najdłużej żyjącym dzieckiem w Auschwitz-Birkenau. Spędziła tam 13 miesięcy. Jak udało jej się przeżyć w miejscu, w którym zginęło aż 200 tys. dzieci? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN i opisała w książce "Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić".
Historycy-hobbyści z Oświęcimia na czele z Mirosławem Ganobisem nakręcili pełnometrażowy film o historii niezwykłego samochodu produkowanego w latach 30. XX wieku w ich rodzinnym mieście. W programie rozmawialiśmy z reżyserem o projekcie, legendarnym aucie i jego pasji do przeszłości.
W 1940 roku Witold Pilecki postanowił przedostać się do obozu Auschwitz. Dlaczego? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy jego wnuczkę Dorotę Optułowicz McQuaid oraz historyka Dariusza Baliszewskiego, aby zapytać o szczegóły pobytu rtm. Pileckiego w Oświęcimiu i jego proces, w wyniku którego został skazany na śmierć. Jakimi wartościami kierował się rtm. Pilecki?
W połowie czerwca odbędzie się Life Festival Oświęcim. Jego głównymi celami są budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Gości Dzień Dobry TVN Grzegorza Markowskiego, Dariusza Kozakiewicza oraz pomysłodawcę i dyrektora festiwalu Dariusza Maciborka zapytaliśmy o idee, emocje związane z festiwalem oraz gwiazdy, które mają wystąpić w tym roku. Co szykuje Perfect dla swoich fanów, którzy przyjadą do Oświęcimia?
Już 17 czerwca rozpocznie się 6. edycja Life Festival Oświęcim. W tym roku powstaną dwie sceny co oznacza więcej koncertów i więcej muzycznych wrażeń! O tym czego możemy się spodziewać po tegorocznym "LFO" opowiedzieli nam: Darek Maciborek, Kayah i Andrzej Pągowski.
W jego plecaku mieszczą się tylko dwie pary ubrań na zmianę, śpiwór, sprzęt do gotowania, komputer i dziennik z podroży. Japończyk Yuji Miyata pokonał na piechotę 12 tysięcy kilometrów, odwiedził 17 krajów i posadził 4 tysiące drzew. Yuji Miyata właśnie dotarł do Polski. Spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Od ilu lat Yuji Miyata jest w podróży? Dlaczego sadzi "drzewa pokoju" i czym dzieli się z ludźmi? W jaki sposób pomógł małej Kornelii?
...miłością do Polski! Jej matka jest Polką, pochodzi z Bielska - Białej, natomiast ojciec jest rodowitym Brytyjczykiem. Doskonale mówi po polsku, choć jak powszechnie wiadomo, nie jest to łatwy język. Kiedy miała kilkanaście lat dołączyła do RAF- u i została pilotką. Nakręciła dokument o Kazimierzu Piechowskim, uciekinierze z Oświęcimia. Jest ambasadorem polskiej historii w Wielkiej Brytanii. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Katy Carr - angielkę, której serce bije dla Polski.