Ta sytuacja jest tak mało prawdopodobna, że brzmi jak wyjęta z prosto z komedii. Główny bohater twierdzi jednak, że rzeczywiście otarł się o śmierć po tym, jak wylądował w paszczy humbaka.
„Lubię robić coś niekonwencjonalnego, coś czego nikt wcześniej może nie robił” – tak mówi o sobie Marcel Korkuś, nurek głębinowy, który charytatywnie bierze udział w akcjach poszukiwawczych zaginionych osób. W programie opowiedział o tym, co go motywuje i jakie są jego plany na przyszłość.
13 grudnia 2019 roku polski płetwonurek Marcel Korkuś zanurkował na wysokości 6395 m n.p.m., ustalając absolutny rekord świata w nurkowaniu wysokogórskim. Było to pierwsze w historii nurkowanie człowieka na tak dużej wysokości. Jak przygotowywał się do takiego przedsięwzięcia? O tym sam rekordzista opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.
Polski żołnierz, weteran z Afganistanu Sebastian Marczewski zanurkował tego lata na głębokość 240 metrów we włoskim Jeziorze Garda. Tym samym pobił rekord Europy służb mundurowych. Jest też pierwszym człowiekiem, który nurkował wzdłuż jeziora Hańcza. Oto historia człowieka, który balansuje na granicy życia i śmierci, zarówno na wojnie jak i podczas nurkowania. Mówią o nim, że jest nieugięty, nigdy nie poddaje się i pomaga innym.
Pasją fryzjera Mariusza Szymańskiego jest nurkowanie. W głębinach Bałtyku poszukuje skarbów i wojennych pamiątek. Jest też twórcą składanych płetw, które okazały się hitem. Aktualnie trwają testy tych, które są przeznaczone do działań wojskowych. Jak wpadł na pomysł skonstruowania składanych płetw? Jak udało mu się nawiązać kontakt ze służbami specjalnymi wielu państw? Nad czym będzie teraz pracować? Mariusza gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Krzysztof Starnawski to legendarny nurek, który odkrył najgłębszą zalaną jaskinię na świecie. Polak eksplorował czeską jaskinię już od 1997 roku. Jak wygląda jego praca? Dlaczego schodząc pod wodę rozmawia sam ze sobą? Czy krzywa przegroda nosowa przeszkadza mu w pracy? Czy jest coś czego jeszcze się boi? Nurek opowiedział o tym w Dzień Dobry TVN.
"To jest legenda, że Bałtyk jest szary, zimny i mroczny". Nasz gość, jeden z najlepszych fotografów głębinowych na świecie, Tomasz Stachura opowiedział nam, jakie skarby ukryte są na dnie naszego morza. Jak wyglądają poszukiwania statków zaginionych w głębinach, czy poszukiwacze wiedzą już, gdzie może spoczywać wrak legendarnego okrętu ORP Orzeł?
Podczas freedivingu, czyli nurkowania swobodnego nurek zanurza się pod wodę na jednym oddechu. Jaki jest rekord wstrzymania oddechu bez poruszania się? Dlaczego według Marcina Baranowskiego, który trenuje freediving adrenalina przeszkadza podczas swobodnego nurkowania? Jaki warunek musi być spełniony, aby nurek był bezpieczny?
Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: Maciek Kołodziejczyk, Patryk Krzyżak, Zbyszek Popienia i Janek Pentz, którzy kilka dni temu dołączyli do elitarnego klubu osób nurkujących na wysokości powyżej 5500 m n.p.m. Jak czuli się pod wodą na tej wysokości? Czym różni się nurkowanie na wysokości od zwykłego nurkowania? Jakie korzyści dla medycyny mogą płynąć z badań, które prowadzili? W jakim tempie można się wynurzać w tym modelu nurkowania?
Na kanapie Dzień Dobry TVN gościliśmy Nuno Gomesa – jednego z najbardziej utytułowanych nurków świata. Jak czuje się człowiek, który znajduje się na głębokości 300 m? Czy nie boi się, że któregoś dnia jedna z części sprzętu do nurkowania przestanie działać i będzie mu groziła śmierć? Które z nurkowań z najlepszymi polskimi nurkami zapadły mu w pamięć?
Schodzi na dno bez butli z tlenem. Zszedł pod wodę na głębokość 106 metrów bez sprzętu do nurkowania. Zajęło mu to niecałe 5 minut. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był wicemistrz świata we freedivingu Mateusz Malina. Towarzyszył mu fotograf Radek Polak, który uwiecznił jego wyjątkowe chwile spędzone pod wodą.