Tunezja to kraj wyjątkowy, a przekonał się o tym niedawno Michał Cessanis.
Medyna to obok Mekki i Kairuanu jedno ze świętych miejsc dla wyznawców islamu. Miasto to często określa się jako Al-Munawwara, czyli oświecone. Każdego roku przybywają tutaj tysiące pielgrzymów, podążających śladami proroka Mahometa.
Hagia Sophia to jeden z najważniejszych budynków w Stambule. Przez wiele wieków budynek ten był kościołem, później meczetem, a obecnie znajduje się w nim wyjątkowe muzeum, przyciągające turystów z całego świata.
- W naszej szkole odbywają się wyjścia, które mają rozszerzać sposób patrzenia dzieci na świat współczesny - mówi Danuta Kozakiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie. Dlatego uczniowie wybrali się do meczetu. Najpierw jednak przygotowali się na zajęciach do tej wizyty. Zobaczcie, jakie pytania miały dzieci do imama Nezara Charifa.
Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara odwiedziła meczet we wschodnim Londynie, największy w Wielkiej Brytanii, by dowiedzieć się jak ludzie za tymi murami odbierają każdy zamach. Czy są w stanie przeciwstawić się ekstremizmowi? Zobaczcie, co dzieje się za murami tego meczetu.
W Polsce mieszka około 30 tys. wyznawców islamu różnych narodowości. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska odwiedziła najstarszy meczet w Polsce - w Kruszynianach na Podlasiu, gdzie spotkała się z imamem Januszem Aleksandrowiczem. Dlaczego w islamie nie można pokazywać wizerunku Boga? Kto może zostać imamem i jakie są jego obowiązki? W jakim języku odbywa się modlitwa? Czy Koran wzywa do walki o religię i w imię religii? Jak postrzegana jest w Koranie kobieta? I co jest najważniejsze w byciu muzułmanką?