konstruktor

  konstruktor

  Tworzenie papierowych samolotów to zajęcie wymagające ogromnej precyzji, a przynajmniej na tym poziomie, który reprezentuje nasz gość, John Collins, rekordzista świata w najdłuższym locie samolotu z papieru. Czy Magda Mołek i Marcin Meller odnaleźliby się w roli konstruktorów papierowych obiektów latających? Dacie radę powtórzyć sztuczkę, którą zaprezentował nam John?

  Naszym gościem był Zygmunt Choreń -"Ojciec żaglowców", który zaprojektował największe żaglowce świata m.in. SV Royal Clipper, Fryderyk Chopin, Dar Młodzieży, Oceania. Towarzyszyła mu córka Anna, która zdradziła nam jest ojcem i czy zaraził ją miłością do żeglarstwa. Za dwa dni pan Zygmunt obchodzi 75-te urodziny. Wszystkiego najlepszego!

  Adam Zdanowicz konstruuje rowery inne niż wszystkie, bo dopasowane do potrzeb użytkowników. Klienci w jego pracowni czują się jak u krawca. Jak wygląda jego praca? Kto kupuje jego rowery? I jakie Adam ma plany na przyszłość?

  Jacek Chrzanowski, polski projektant, designer i konstruktor właśnie podpisał kontrakt z włoską firmą projektującą samochody dla takich marek jak Ferrari, Alfa Romeo, Peugeot, Fiat, GM, Lancia i Maserati. Jak mu się to udało i jak wygląda zaprojektowany przez jego zespół, samochód przyszłości, Syrma? Zobaczcie!

  Ma 10 lat, pochodzi z Torunia i być może jest najmłodszym konstruktorem w Polsce. Marek Rauchfleisz skonstruował miniaturowego łazika marsjańskiego, a to nie jest jego pierwszy wynalazek. Młody wynalazca na swoim koncie ma już kilka nagród. Marek do studia Dzień Dobry TVN przyszedł nie tylko z rodzicami, ale także z marsjańskim łazikiem. Czy planuje lecieć na Marsa? Kim chciałby zostać, kiedy dorośnie?