Jak przekonuje, zapuszczone owłosienie to jej aktualna "supermoc".
Niestety wśród nas są osoby, którym trudno jest czerpać radość z odpoczynku na łonie natury.
Kleszcz gołębi to inaczej obrzeżek. Może być równie niebezpieczny co zwykły kleszcz. Ostrzega przed nim nawet Sanepid. Sprawdź, w jaki sposób można się przed nim chronić i co może powodować jego ugryzienie.
Kleszcz to mały, pasożytniczy pajęczak. Żywi się krwią i atakuje zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Przenosi wiele groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet śmiercią. Jak w takim razie bronić się przed kleszczami? Czy opryski są dobrym pomysłem? Jak go usunąć?
W internecie działa na bieżąco aktualizowana, interaktywna mapa, na której możemy zobaczyć, gdzie w Polsce jest najwięcej kleszczy. Mapa edytowana jest przez samych użytkowników, którzy zaznaczają na niej miejsca, w których natknęli się na kleszcza. Gdzie tych pajęczaków jest najwięcej?
Wybierając się do lasu, zwykle zabieramy ze sobą telefon. Dzięki temu możemy włączyć GPS, odnaleźć drogę lub skontaktować się z kimś w nagłym przypadku. Niestety, smartfon, a właściwie pole elektromagnetyczne, które wytwarza, wabi kleszcze - w szczególności te najgroźniejsze.
Zbliżają się cieplejsze temperatury, co niestety wiąże się z powrotem kleszczy. Podczas spacerów z pupilami w lasach i parkach trzeba będzie nieustannie uważać na znienawidzone pajęczaki, które mogą doprowadzić do babesziozy, a nawet śmierci zwierzęcia. Jak tego uniknąć? W Dzień Dobry TVN weterynarz Franek Paśko opowiedział o najskuteczniejszych preparatach.
Sanepid ostrzega przed tegoroczną plagą kleszczy. Jest to spowodowane ociepleniem klimatu. Lawinowo też rośnie liczba zachorowań na boreliozę. Jakie są pierwsze objawy tej groźnej choroby? W jaki sposób można uchronić się przed ugryzieniem kleszcza? Co zrobić, gdy kleszcz już nas ukąsi? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: dr Paweł Grzesiowski i Marcin Surowiec, instruktor survivalu.