W najnowszym wywiadzie opowiedziała, że dziś zajmuje się zupełnie czymś innym.
Sztuczna inteligencja rodzi coraz więcej obaw ze strony tych, którzy niezbyt dobrze są z nią zaznajomieni. Jowita Michalska, ekspertka AI, próbuje rozwikłać wszelkie niedomówienia w tej materii.
"Rekrutacje złapały rytm"
Jak długo potrwają utrudnienia?
Chaos na lotniskach, w bankach i mediach.
To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT & TECH.
Dlaczego warto go zdobyć?
Wiedza, kompetencje, umiejętności i doświadczenie nie mają płci.
Zdobywanie nowych doświadczeń i rozwój to motywy przewodnie w ich karierze. Ewa Kolczyk i Hanna Ziarkowska skorzystały z wachlarza możliwości, jakie dał im pracodawca.
W branży logistycznej doskonale odnajdują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety.
Spełniają się zawodowo i realizują niesamowite pasje. Są specjalistkami w swoich dziedzinach i udowadniają, że właściwie nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.
Blisko 150 tysięcy, aż tylu specjalistów IT brakuje w Polsce, aby ich udział wśród wszystkich pracowników był taki jak w Unii Europejskiej. Ogromną szansą dla tej branży stanowią kobiety, a potencjał ten dostrzega jedna z firm, która od ponad dekady prowadzi w Gdańsku swoje najstarsze i największe centrum naukowo-badawcze w Polsce.
Która branża boryka się z takimi trudnościami?
Ta gałąź gospodarki nie tylko gwarantuje niezłe zarobki, ale też stabilność zatrudnienia oraz elastyczne warunki.
Karolina Marzantowicz szturmem podbiła świat IT. Jest autorką dwóch patentów i właścicielką startupu z ambicjami, który został nagrodzony w kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom w konkursie Bizneswoman Roku 2020. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich sukcesach oraz jak udało jej się połączyć życie zawodowe z prywatnym. - Bądźmy dla siebie łaskawe i wierzmy mocniej w to, że jesteśmy wystarczająco dobre - przekonuje.
Programowanie jest dziedziną, w której dominują mężczyźni. Według danych - pań pracujących w IT jest tylko ok. 10 proc. Kobietą, która chcce, by te proporcje się zmieniły jest gość Dzień Dobry TVN Renata Kaczoruk – modelka, fizyczka z powołania i współzałożycielka nowo powstałego polskiego oddziału Girls In Tech. Zapytaliśmy ją o współpracę z byłym Ministrem Administracji i Cyfryzacji, europosłem Michałem Boni i o szczegóły działalności Girls In Tech.
Profesor Ewa Łętowska to teraz chyba najbardziej znana profesor w Polsce. Pod jej tożsamość podszył się ktoś, kto pisał biografię Zdzisławy Sośnickiej, organizował spotkania, wynajmował hotele, wynajmował sale na spotkania nie tylko naukowe. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Paweł Jabłoński - ekspert ds. bezpieczeństwa IT . Czy każdy ma swojego awatara w sieci i nawet o tym nie wie? Jak inni mogą ukraść Twoją tożsamość?