- Chciałam umrzeć - wyznaje po latach. Jak wyglądała jej kręta i trudna droga do spełnienia "amerykańskiego snu"?
Program "Prince Charming" zadebiutował w Player.pl 12 października 2021 roku. Jest to pierwsze reality show w Polsce, w którym uczestnikami są tylko homoseksualni mężczyźni. Co o programie mówi jego uczestnik, Mateusz Kozioł?
Szerzenie tolerancji nie jest wcale łatwym zadaniem. Literatura pozostaje w tej kwestii nieugięta i promuje człowieka bez podziałów i oceniania. Szczególne znaczenie mają tu książki adresowane do młodych ludzi, którzy dopiero poznają świat.
"Finding Prince Charming" to nowa produkcja Player Original. Zdjęcia do programu ruszają niebawem. 13 mężczyzn zawalczy o uczucie wymarzonego kawalera. Wśród nich zobaczycie tylko jedną kobietę. To, kim jest prowadząca, długo było tajemnicą. Specjalnie dla Was odkrywamy karty i zdradzamy kulisy show! Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał Aggie o szczegóły.
O Andrzeju Piasecznym w ostatnim czasie jest naprawdę głośno. Artysta niedawno wydał płytę "50/50", na której śpiewa o miłości do mężczyzny. Jego coming out wywołał ogromne poruszenie. Teraz wokalista opowiedział o swoich uczuciach w najnowszym wywiadzie dla "Vivy!".
Dzień Wychodzenia z Szafy (Coming Out Day) obchodzony jest 11 października. Innym ważnym dla społeczności LGBT świętem jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii obchodzony 17 maja. Jak takie dni poprawiają sytuację osób o orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualna? Jakie znaczenie mają coming outy?
Wyznanie Andrzeja Piasecznego, że - śpiewając o miłości do mężczyzny, porusza temat ze swojego życia - odbiło się szerokim echem w mediach i całym polskim show-biznesie. Dlaczego właśnie teraz zdecydował się na coming out? Wokalista wyjaśnił to w rozmowie z Moniką Olejnik.
Coming out to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jaką mierzą się nastolatkowie, a nawet dorośli ludzie. Strach przed tym co powiedzą najbliżsi często działa paraliżująco. Jak zatem powinni reagować i zachowywać się rodzice, których dzieci wyjawiają prawdę? O tym opowiedziała nam Agnieszka Rynowiecka, psycholożka, psychoterapeutka.
Reese Witherspoon nie wiedziała, czym jest homoseksualizm, dopóki nie przeprowadziła się do Los Angeles. Kto ją uświadomił, że - oprócz heteroseksualizmu - istnieją inne orientacje seksualne?
Kobieta, która dowiaduje się, że jej mąż jest homoseksualistą, czuje się rozbita i oszukana. Okazuje się, że spędziła połowę swojego życia z kimś, kogo zupełnie nie znała. Tożsamość związku się rozpada. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychoterapeutkę i seksuolog Katarzynę Klimko-Damską, z która porozmawialiśmy, dlaczego niektórzy homoseksualiści wchodzą w związki z kobietami. Czy robią to z premedytacją? Kto jest najbardziej poszkodowany w takiej sytuacji? Oszukana żona czy homoseksualny mąż, który przez lata musiał udawać kogoś innego?
Według Michała Czerwińskiego z Fundacji Równość, w Polsce, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach osoby LBGT nie mogą sobie pozwolić na swobodne mówienie o swojej orientacji seksualnej. Jeśli to zrobią, bywają dyskryminowane. Dlatego wielu z nich, by żyć bezpiecznie ucieka do dużych miast. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Kamila Melaniuka, który pochodzi z małej miejscowości, a od prawie 20 lat mieszka w Warszawie, aby powiedział o swoich doświadczeniach. Dlaczego jego zdaniem mieszkańcy mniejszych miejscowości są uprzedzeni do homoseksualistów? Obok Kamila usiadł na naszej kanapie Slava Melnyk z Kampanii Przeciw Homofobii. Zapytaliśmy go, co jest warunkiem koniecznym, aby osoba LGBT czuła się dobrze w swoim miasteczku, czy wsi?
Rodzice dzieci LGBT - w liście do minister edukacji Anny Zalewskiej - zaapelowali o opracowanie rzetelnego programu dotyczącego orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Z listem do ministerstwa poszły: Ewa Miastkowska i Małgorzata Świerszcz. Obie panie są mamami homoseksualistów. Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, co sprawiło, że wystąpiły z takim apelem, czy ich synowie mieli przykrości z powodu swojej orientacji seksualnej i jak inni rodzice dzieci LGBT mogą się z nimi skontaktować.
Po tym jak Jakub Lendzion powiedział kolegom, że jest homoseksualistą, w szkole zaczął być obiektem kpin, nieprzyjemnych komentarzy, a nawet przemocy fizycznej. Do incydentów dochodziło nawet podczas lekcji. Jakub zwrócił się o pomoc do nauczycieli, pedagoga szkolnego i dyrekcji, niestety nie otrzymał jej. W końcu postanowił walczyć o sprawiedliwość w sądzie. Sprawę wygrał - sąd uznał, że szkoła naruszyła jego dobra osobiste i musi opublikować przeprosiny. Czy Kuba potrafiłby wybaczyć osobom, które go prześladowały?
Badacz ze Stanford University psycholog Michał Kosiński opracował algorytm, który na podstawie zdjęć danej osoby potrafi określić jej orientację seksualną. Wyniki tych badań mają być sygnałem alarmowym oraz zachętą do tworzenia prawa chroniącego przed prześladowaniami. Na jakie szczegóły algorytm zwraca uwagę? Co wiadomo o ludziach, dzięki śladom, które zostawiają w internecie? O swoich badaniach Michał Kosiński powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.
Mamy pierwszego w Polsce Mister Gay Poland 2016. Jest nim chemik Andrzej Berg. Dlaczego wziął udział w tym konkursie? Kiedy ujawnił rodzinie, że jest gejem? Jak zareagowali na tę wiadomość najbliżsi? Czy z powodu jego orientacji seksualnej spotkało go coś przykrego? Andrzeja gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, czego życzył mu Marcin Prokop :)
Tuż przed spektaklem atmosfera w garderobie jest gorąca. Czy staje się jeszcze gorętsza, kiedy tematem przedstawienia są mniejszości seksualne? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek. Zobaczcie, co w garderobie robili reżyser Andrzej Strzelecki i jego aktorzy: Marek Kaliszuk, Olga Kalicka i Joanna Kurowska. Zjadał ich stres? Czy sztuka "Klatka dla ptaków" przypadła do gustu polskiej publiczności?
Wojciech Piątkowski i Michał Niepielski są razem od 13 lat. Chcieliby zalegalizować swój związek zawierając małżeństwo, w Polsce jest to niemożliwe, dlatego zdecydowali się, podobnie jak trzy inne pary homoseksualne, zaskarżyć Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W studiu Dzień Dobry TVN, wspólnie z dr. Krzysztofem Śmiszkiem z Koalicji na Rzecz Związków Partnerskich i Równości Małżeńskiej, opowiedzieli nam dlaczego zdecydowali się na ten krok i jak wygląda procedura składania takiej skargi.
Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś od lat walczą z nietolerancją wobec homoseksualizmu. Przyszli do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć o Kampanii Przeciw Homofobii: walentynkowy foto happening „Popieram związki”. Czy tego typu akcje przynoszą jakikolwiek skutek? Co muszą robić pary homoseksualne, by czuć się bezpiecznie?
Dlaczego polskie pary homoseksualne decydują się na śluby za granicą, mimo iż w Polsce są one nieważne? Ile kosztuje taka ceremonia? Naszymi gośćmi byli Łukasz Włodarczyk i Wojciech Kołaczyk, którzy, wraz ze swoimi partnerami, zdecydowali się na taki krok.
Bilety na warszawski koncert LP rozeszły się w ciągu zaledwie kilku godzin. Swój pierwszy album wydała 15 lat temu. W międzyczasie pisała piosenki m.in.: dla Rihanny, Christiny Aguilery i Backstreet Boys. Teraz pisze głównie dla siebie. Napisała piosenkę, która stała się hitem i przyniosła jej ogromną popularność. Prowadzący Dzień Dobry TVN Marcin Prokop spotkał się z LP, czyli Laurą Pergolizzi. Jak czuje się LP, która otwarcie przyznaje się do swojej homoseksualności, z tym, że prezydentem USA został Donald Trump? Co powiedziała Marcinowi o polskich fanach? Zobaczcie tę wyjątkową rozmowę.
Siostra Jeannine Gramick od lat walczy o miejsce osób o odmiennej orientacji seksualnej w Kościele katolickim. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o jej działalność i problemy, jakie ma przez swoje zapatrywania. Ma nadzieję, że pontyfikat papieża Franciszka może zmienić podejście Kościoła katolickiego do środowiska LGBT? Co sądzi o hipokryzji księży homoseksualistów, którzy z ambony mówią, że odmienność seksualna to grzech? Jak ocenia sytuację homoseksualistów w polskim kościele?
Prezydent USA Barack Obama po raz ostatni przyznał Medale Wolności - najwyższe cywilne odznaczenia. Wśród wyróżnionych znalazła się słynna komiczka Ellen DeGeneres, która 20 lat temu dokonała coming outu. O jej przyznaniu się do homoseksualizmu oraz sytuacji lesbijek i gejów w Hollywood rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Michałem Walkiewiczem.
Tym razem tematem cyklu Edukacja Seksualna jest orientacja psychoseksualna. Kiedy rodzic powinien poruszyć z dziećmi ten temat? Jak o tym rozmawiać? Zastanawialiśmy się nad tym wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: prowadzącą cykl Odetą Moro oraz ukraińskim działaczem LGBT Slavą Melnykiem. Jak Ukraińcy odbierają homoseksualizm, a jak Polacy?
Na polskich ulicach pojawiły się plakaty promujące kampanię przeciwko homofobii, na których widać dłonie splecione w uścisku i hasło: "Przekażmy sobie znak pokoju". Plakat wywołał spore kontrowersje w niektórych środowiskach katolickich, a biskupi stwierdzili, że zafałszowuje naukę kościoła. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN psycholożkę Natalię de Barbaro, która jest zaangażowana kampanię przeciwko homofobii. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy w kościele katolickim jest miejsce dla osób homoseksualnych.
Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wrzucili do sieci nagranie z ich wspólnych wakacji. Teledysk nakręcili do piosenki "Some other summer" grupy Roxette. Wideo spodobało się samemu wokaliście zespołu, który wrzucił klip na swoją oficjalną stronę. Teledysk nie spodobał się jednak wszystkim. Na mężczyzn spadła fala hejtu. Czy byli na to przygotowani? Czy często spotykają się w Polsce z przejawami homofobii?
Z tęczowego rankingu ILGA-Europe analizującego poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie wynika, że Polska jest w homofobicznej czołówce starego kontynentu. Wśród krajów UE jedynie Łotwa miała gorszy wynik od naszego kraju. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Marzannę Latawiec i Małgorzatę Świerszcz, których synowie są gejami. W jakich okolicznościach się o tym dowiedziały i jaka była ich reakcja? Obok nich na kanapie usiadła psycholog Agata Loewe, która pracuje z osobami LGBT. Powiedziała nam, z czym muszą się zmagać jej pacjenci.
Wiele osób homoseksualnych - z obawy przed odrzuceniem - boi się powiedzieć rodzicom o swojej orientacji. I część z nich ma niestety rację. W Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Małeckiego, który pomaga homoseksualistom zmagającym się z brakiem akceptacji ze strony rodziców. Zobaczcie, w jaki sposób to robi. Czy ma z tego powodu jakieś nieprzyjemności? W studiu towarzyszył Panu Adamowi syn Nikodem, który jest gejem. Czy on też miał problem, aby przyznać się rodzicom do swojej orientacji?
Wokalista Michał Kwiatkowski otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Aby stawić czoła homofobii, zaangażował się w kampanię "Ramię w ramię po równość". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam o jej założeniach. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia, na których widać go z partnerem. Czy był kiedyś atakowany za swoją orientację seksualną? Czy we Francji, gdzie mieszka, ludzie są bardziej tolerancyjni? Zapytaliśmy go również o obecną sytuację w Paryżu. Jak zachowują się jego mieszkańcy prawie trzy tygodnie po zamachach?