Według Światowej Organizacji Zdrowia aż jedna trzecia ludzi na całym świecie ma niedobór żelaza. Jaka jest tego przyczyna? Jakie są objawy niedoboru tego pierwiastka? Do czego prowadzi? Jak uzupełnić żelazo? Co upośledza wchłanianie żelaza? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN dr Anetę Górską-Kot.
Tydzień temu w Kleosinie zmarła 48-letnia przedszkolanka. Powodem było zakażenie pneumokokami. Kobieta zaraziła się nimi od dzieci. Czym jest ta bakteria, i jak bardzo zagraża naszemu zdrowiu? Zapytaliśmy o to dr Anetę Górską - Kot, ordynator oddziału pediatrycznego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Okazuje się, że bakteria powoduje sepsę pneumokokową, która przebiega bardzo szybko... Jak można się ustrzec przed zakażeniem?
Anoreksja jest bardzo podstępna i niełatwo z niej wyjść. Zachorować na nią mogą nie tylko osoby dorosłe i nastolatki, ale również dzieci. Najmłodsza pacjentka, która trafiła do szpitala gościa Dzień Dobry TVN ordynator Anety Górskiej-Kot miała tylko 9 lat! Jakie są pierwsze sygnały anoreksji? Do czego może prowadzić ta choroba? Dlaczego jest taka trudna w leczeniu?
Szeptucha to inaczej uzdrowicielka, która oferuje swoje usługi osobom wierzącym w moc medycyny ludowej. Jedną z nich jest Elżbieta Kuc. Kto odkrył, że ma dar uzdrawiania? Cieszy się z posiadanej energii? Czy może rzucić na kogoś urok? Co odczuwają osoby po zabiegach oczyszczających Pani Elżbiety? Zobaczcie!
Grypa i przeziębienie mają podobny przebieg, dlatego tak łatwo je ze sobą pomylić. Są jednak cechy, dzięki którym można odróżnić te dwie choroby. Jakie? Czy są testy diagnozujące grypę? Jaki typ grypy dominuje obecnie w Polsce? Czym się charakteryzuje? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ordynator oddziału pediatrycznego na Niekłańskiej dr Aneta Górska-Kot.
Dwa i pół roku temu przedstawiliśmy w Dzień Dobry TVN historię Zuzi Machety, dziewczynki cierpiącej na bardzo rzadką chorobę genetyczną - pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jej ciało pokrywało się bolesnymi, niegojącymi się ranami. Dzięki wsparciu 80 tys. osób udało się zebrać 6 mln zł na operację, która dała Zuzi nowe życie. Na czym polegała terapia przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych? Kto był dawcą skóry i szpiku kostnego? Czy dłonie dziewczynki zostały zrekonstruowane? Jak obecnie wygląda życie Zuzi i jej rodziny?
Grupą, która szczególnie powinna wystrzegać się przeziębień są kobiety w ciąży i karmiące w ciąży. Co powinny zrobić, kiedy jednak dopadnie je choroba? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN pediatrę dr Anetę Górską-Kot. Po jakie leki na przeziębienie mogą sięgać kobiety w stanie błogosławionym lub karmiące piersią?
Wiele osób, nie mogąc się doczekać wizyty u lekarza specjalisty, stawia sobie diagnozę na podstawie informacji znalezionych w internecie. Często takie samodzielne leczenie nie jest trafione. Dlatego wydaje się, że lepszym i bezpieczniejszym sposobem na kolejki do przychodni może okazać się telemedycyna. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pediatrę dr Anetę Górską-Kot, aby zapytać ją, jak działa ten system i czy ma jakieś ograniczenia.
Niewyleczone infekcje mogą mieć bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia. Przerwanie przyjmowania leków z chwilą, gdy poczujemy się lepiej, to jeden z największych i najczęściej popełnianych błędów w trakcie leczenia. Czym może grozić? Jak rozpoznać powikłania po niedoleczonej chorobie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dr Anetę Górską-Kot.