Mũi Né to miejscowość w południowo-wschodnim Wietnamie, nad Morzem Południowochińskim. W latach 90. zaczęli napływać tu miłośnicy sportów wodnych. Dziś jest to mekka kite-surferów. Choć Mũi Né pełne jest obcokrajowców, to za "swojaków" uznaje się tylko tych, którzy przejmują styl życia miejscowych. Co to oznacza? Gdzie należy bywać, robić zakupy i gdzie jadać? Sprawdził to Andrzej Meller, który w Wietnamie spędził trzy lata. Czy mieszkańcy Mũi Né uważają go za "lokalsa"?
Najchętniej podróżują do nieznanych zakątków naszego globu by poznać inna kulturę i nawiązać nowe znajomości. Nasi goście: Julia Pietrucha, Andrzej Meller i Miłosz Brzeziński uważają, że to właśnie taki sposób podróżowania jest najbardziej fascynujący i za nic nie daliby się zamknąć na dwa tygodnie w hotelu z opcją All Inclusive.
Kopi luwak to najdroższa kawa na świecie - jej kilogram kosztuje około tysiąca euro. Rocznie na całym świecie produkuje się jej zaledwie ok. 700 kg. Jest wyjątkowa ze względu na swoje właściwości smakowe, prozdrowotne oraz sposób wydobywania.
W piątek w Dzień Dobry TVN: tylko tysiąc dolarów za kilogram - Andrzej Meller na plantacji najdroższej kawy na świecie. Oprócz tego: w takim miejscu człowiek od razu robi się bardziej romantyczny - jak stworzyć takie pełne uroku mieszkanie? A na koniec banan na dobry humor - jak to co jemy ma wpływ na nasze emocjonalne i psychiczne zdrowie? Bądźcie z nami o 8.00! Zapraszają: Dorota Wellman i Marcin Prokop.
Andrzej Meller w Wietnamie spędził trzy lata. Nam dziennikarz pokazuje te miejsca w Wietnamie, o których przeciętny turysta nie ma zupełnego pojęcia. Tym razem byliśmy z kamerą w Da Lat - wietnamskim Paryżu. W czym tkwi wyjątkowość tego miejsca?
Choć od zakończenia wojny w Wietnamie, podczas której zginęły ponad 3 miliony Wietnamczyków, minęło już ponad 40 lat, to jej skutki nadal widoczne są na ulicach wietnamskich miast. Reporter i pisarz Andrzej Meller, który w Wietnamie spędził trzy lata, pokazuje nam, co najciekawsze w tym kraju.
Gościem Dzień Dobry TVN był Andrzej Meller. Podróżnik i reportażysta od kilku lat mieszka w Wietnamie. Jego pierwsze wrażenia wcale nie były przyjemne. Dlaczego? Pomimo traumatycznych przeżyć Andrzej zdecydował się zostać w Wietnamie na dłużej. Co urzekło go w tym miejscu?