Porady

Folia aluminiowa nie tylko w kuchni? Owiń nią stopy, a zobaczysz efekty

Porady

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.gazeta.pl
Stopy owinięte w folię aluminiową

Folia aluminiowa ma szereg zastosowań w kuchni. Zazwyczaj używamy jej do pieczenia, grillowania czy przechowywania żywności, ale sprawdza się również w pielęgnacji ciała. Jedną z najważniejszych właściwości popularnego "sreberka", a dokładniej jego błyszczącej strony, jest izolacja ciepła.

Folia aluminiowa - nietypowe zastosowanie

Czasami nie zwracamy uwagi na to, której strony folii aluminiowej używamy. To błąd, bowiem każda z nich ma inne zastosowanie. Jeżeli chcesz, by folia służyła jako opakowanie do kanapek, warto zadbać, by jej wewnętrzna część była matowa. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby zachować odpowiednią temperaturę jedzenia i opóźnić proces chłodzenia, pomocna będzie strona błyszcząca, która zatrzymuje ciepło.

Porady dietetyków

Czy makaron tuczy?
Czy makaron tuczy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Izolowanie ciepła to najważniejsza właściwość folii. Nie bez powodu tworzywo to pełni funkcję koca termicznego wykorzystywanego przez ratowników medycznych do ogrzewania ofiar wypadków. Tzw. sreberko świetnie sprawdzi się wtedy, kiedy nawet najgrubsze skarpety nie są w stanie ogrzać chłodnych kończyn.

Z problemem zimnych stóp boryka się wiele osób. W skrajnych przypadkach dolegliwość ta może uprzykrzać życie nawet latem. Jak sobie z tym poradzić? Posmaruj stopy kremem i owiń folią aluminiową. Efekty zaskoczą cię niemal od razu.

Folia aluminiowa na stopach - trik na zimne stopy

Folia aluminiowa, otulająca zimne części ciała błyszczącą stroną, nie tylko samoistnie zatrzyma ciepło, lecz także sprawi, że nałożony na nie krem nagrzewający wchłonie się o wiele szybciej. Dzięki temu przyjemne uczucie uregulowania temperatury kończyn uszczęśliwi nas wcześniej, niż się tego spodziewamy.

Należy jednak pamiętać, by nie trzymać stóp w folii dłużej niż godzinę. Zbyt intensywne seanse sprzyjają rozwojowi grzybicy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: Heidi Rygh/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości