Parenting

Tatry - poszli w góry z trzymiesięcznym niemowlęciem. Interweniował TOPR

Parenting

Autor:
Patrycja
Sibilska
Źródło:
Polsat News
Rodzice z dzieckiem w górach

Do sytuacji zagrażającej życiu trzymiesięcznego niemowlęcia doszło po tym, jak grupa turystów z Łotwy wybrała się na Czerwone Wierchy. Na szczycie znaleźli się po zmierzchu, wcześniej zastała ich burza, a temperatura powietrza znacznie spadła. Niemowlę było wychłodzone i zostało przetransportowane do szpitala.

Nieodpowiedzialni turyści w Tatrach

Brak odpowiedniego przygotowania i wyobraźni mógł zakończyć się tragedią dla rodziców trzymiesięcznego niemowlęcia. Grupa Łotyszy: 3 osoby dorosłe i dwoje dzieci - dwuletnie i trzymiesięczne, po dotarciu na szczyt poprosili o pomoc Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wszyscy byli przemoczeni po tym, jak na szlaku złapała ich burza.

Wyprawy w góry

“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej
“Życie za szczyt” Racheli Berkowskiej Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Temperatury w górach

Każdego roku w górach dochodzi do dużej liczby wypadków. Niestety większość z nich wynika z niefrasobliwości turystów, którzy ignorują zalecenia ratowników. Na szlak wybierają się osoby zupełnie nieprzygotowane, bez odpowiedniego stroju czy sprzętu. Temperatury w ciągu dnia znacznie różnią się od tych panujących wieczorem, szczególnie w wyższych partiach gór. Niezwykle istotne jest także, aby upewnić się, jak wygląda prognoza pogody w dniu, w którym taką wyprawę planujemy, szczególnie kiedy idziemy w góry z dziećmi.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło: Polsat News

Źródło zdjęcia głównego: Everste/Getty Images

Pozostałe wiadomości