Podróże

Przemierzał górski szlak ze sprzętem AGD na plecach. "Lodówka na wycieczce"

Podróże

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
podroze.wprost.pl, goralpoleca.pl
Mężczyzna na górskim szlaku

Siła tatrzańskich nosiczy fascynuje, a nierzadko także i zaskakuje bywalców górskich szlaków turystycznych. Tragarze dbający o zaopatrzenie schronisk zwykle podejmują się noszenia żywności, wody czy paliwa, ale nie stronią też od trudniejszych wyzwań. Przekonali się o tym turyści, którzy w trakcie wędrówki po słowackich górach mieli okazję spotkać mężczyznę z lodówką na plecach.

Mężczyzna z lodówką na plecach na tatrzańskim szlaku

Niecodzienny widok zaskoczył turystów wypoczywających w słowackich Tatrach. Na szlaku prowadzącym do Skalnatej chaty, nazywanej też Schroniskiem Łomnickim, pojawił się mężczyzna z lodówką na plecach. Tatrzański nosicz z godną podziwu werwą przemierzał wymagającą trasę, by dostarczyć cenny ładunek do obiektu położonego na wysokości 1725 m n.p.m.

Działalność górskich tragarzy to tradycja kultywowana od XIX wieku. Początkowo pozwalała ona z sukcesem realizować budowy kolejnych schronisk. Z czasem podejmujący się noszenia ciężarów śmiałkowie zaczęli zaopatrywać wybrane ośrodki w jedzenie, wodę, paliwo, jak również niezbędne sprzęty AGD. To dzięki ich pracy turyści mogą napić się herbaty w drodze na szczyt.

Godny podziwu wyczyn tatrzańskiego nosicza

Zdjęcie upamiętniające górską akcję znalazło swoje miejsce w mediach społecznościowych. Dzięki temu słowacki nosicz doczekał się oddanej rzeszy fanów. Internautów bez wątpienia zaskoczył widok mężczyzny przemierzającego górki szlak z nietypowym ładunkiem, ale ich uwagę zwrócił także wymowny opis zdjęcia.

- Lodówka na wycieczce - czytamy w opublikowanym przez Skalnatą chatę poście.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: podroze.wprost.pl, goralpoleca.pl

Źródło zdjęcia głównego: lzf/Getty Images/Facebook

Pozostałe wiadomości