Dziecko

Jej 9-miesięczny syn nie potrafił usiąść. Okazało się, że jest ciężko chory. "Możliwe, że to jedyny przypadek na świecie"

Dziecko

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
edziecko.pl
Małe dziecko siedzi i przegląda książkę

Pewna młoda matka zauważyła niepokojące objawy u swojego 9-miesięcznego synka. Chłopiec, mimo licznych prób i chęci, nie potrafił usiąść. Przyczyną tej niesprawności okazała się poważna choroba, która według specjalistów występuje niezwykle rzadko. - Buddy może cierpieć z powodu napadów padaczkowych - komentuje zatroskana kobieta.

Wielka Brytania. 9-miesięczny chłopiec nie potrafi usiąść. Winna jest choroba

33-letnia Clare usłyszała druzgocącą diagnozę. Brytyjka nie spodziewała się, że jej 9-miesięczny synek, który wcześniej nie wykazywał żadnych niepokojących objawów i wyglądał na całkowicie zdrowego, od urodzenia cierpi na poważną, niezwykle rzadko występującą chorobę. Na łamach serwisu menchestereveningnews.co.uk mały chłopiec został nazwany "prawdopodobnie jedynym takim przypadkiem na świecie".

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wszystko zaczęło się od pozornie niewinnych zabaw, podczas których Clare zauważyła, że maluchowi sprawia trudność wykonanie podstawowych ruchów i czynności. Zmartwiona matka udała się do lekarza od razu po tym, gdy zobaczyła, że jej syn nie potrafi usiąść, mimo że usilnie stara się to zrobić.

- Ludzie mówią: "Przestań porównywać swoje dziecko z innymi dziećmi" i do pewnego stopnia to rozumiem. Ale wtedy nie wykonywałabym swoich rodzicielskich obowiązków, gdybym nie zgłaszała obaw - tłumaczy w prasie 33-letnia Brytyjka.

Badania, którym poddano 9-miesięcznego Buddę wykazały, że chłopiec ma znaczną cystę w mózgu, a dodatkowo cierpi na anomalię chromosomową.

Anomalia chromosomowa - co to za choroba?

Według informacji podanych przez menchesterevening.news.co.uk, anomalia chromosomowa to zmiana w DNA, której objawy widoczne są dopiero jakiś czas po narodzinach. Dziecko jest znacznie opóźnione w ogólnym rozwoju - ma problemy z mówieniem, poruszaniem się i z interakcją z innymi osobami. W początkowej fazie diagnostyki nie jest nawet pewne, czy mały pacjent będzie potrafił chodzić.

Cysta w mózgu syna 33-letniej Clare jest kolejnym powodem do zmartwień młodej matki. - Jeśli torbiel pozostanie nieleczona, lekarze powiedzieli, że Buddy może cierpieć z powodu napadów padaczkowych w przyszłości - wyjaśnia Brytyjka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: edziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: Vera Livchak/Getty Images

Pozostałe wiadomości