Dziecko

Jak samodzielnie wykonać strój piratki dla dziewczynki? Praktyczne wskazówki

Dziecko

Aktualizacja:
Robert Lang Photography/Getty Images

Każdy rodzic wie, że bal przebierańców to ważny dzień w życiu wszystkich dzieci. Na samą myśl o grach i zabawach, w jakich wezmą udział tego dnia, pojawia się ekscytacja. Staje się ona jeszcze większa podczas szukania kostiumu. Dowiedz się, jak stworzyć strój piratki dla dziewczynki.

Przygotowanie kostiumu piratki nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy odrobina chęci i wyobraźni, aby wykonać ciekawy strój i sprawić radość dziecku. Warto rozpocząć prace nad kostiumem odpowiednio wcześniej, by w trakcie przygotowań nie dać się zaskoczyć i w razie ewentualnych problemów mieć czas na opanowanie sytuacji.

Jak zrobić strój piratki dla dziewczynki?

Przygotowanie stroju dla dziecka to jedno z najważniejszych zadań w okresie karnawałowym, z jakimi każdy rodzic musi sobie poradzić. Niektórzy rozpoczynają tworzenie przebrania jeden, a nawet dwa miesiące wcześniej. Większość jednak z powodu natłoku codziennych obowiązków przypomina sobie dość późno o tym, że ich pociecha potrzebuje stroju na zabawę przebierańców. Jednym z najczęściej wybieranych kostiumów jest ten przedstawiający postać pirata. Wbrew pozorom nie jest on zarezerwowany tylko dla chłopców. Dziewczynki równie chętnie zamieniają się w piratów. Zaletą takiego stroju jest przede wszystkim to, że ma jedynie kilka obowiązkowych atrybutów, pozostałe elementy są dowolne. Dzięki temu można sprawić, że własnoręcznie zrobiony kostium będzie inny niż wszystkie. W tym przypadku ogranicza nas tylko wyobraźnia – nasza własna i dziecka. Przygotowując się do wykonania stroju, warto zastanowić się, które rzeczy musimy kupić. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że przeglądając domową szafę, znajdziemy coś, co będziemy mogli wykorzystać. Przydatna może się okazać nasza odzież, gdyż strój pirata zazwyczaj przewiduje nałożenie o rozmiar większych ubrań, niż nosi pociecha. Z powodzeniem możemy też wykorzystać garderobę starszego rodzeństwa. Do podstawowych elementów kostiumu piratki należą:

  • biała koszula, koniecznie z podwiniętymi mankietami,
  • ciemne spodnie lub spódniczka,
  • buty z wysoką cholewką.

W kwestii doboru materiału lub odcieni wymienionych wyżej elementów panuje dość duża dowolność. W zależności od upodobań dziewczynka może założyć spodnie lub spódniczkę w ciemnym kolorze. Materiał, z jakiego będą one wykonane, również jest dowolny, jednak małe piratki najbardziej lubią tiulowe spódniczki i czarne połyskujące spodnie. Jeśli będą postrzępione lub wycięte w tak zwane ząbki, strój zyska jeszcze więcej charakteru. Jeśli zdecydujemy się ubrać pociechę w za duże spodnie, to ciekawym pomysłem będzie przepasanie ich np. czerwonym, grubym sznurem. Taki strój piratki dla dziewczynki, można uzupełnić o ciemną kamizelkę.

Kostium piratki dla dziewczynki – jakie akcesoria wybrać?

Koszula, spodnie i buty to niewątpliwie strój, ale bez odpowiednich dodatków trudno nazwać go kostiumem pirata. Jakie akcesoria powinno mieć przebranie piratki dla dziewczynki? Ważnym elementem jest niewątpliwie piracka broda. Jak ją zrobić? Najłatwiejszy sposób to namalowanie jej na twarzy dziecka specjalnymi farbkami lub mazakami. Drugie, równie proste rozwiązanie to kupienie gotowych akcesoriów. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wykonaniu, to będziemy potrzebowali kawałka ciemnego materiału (najlepiej filcu), a oprócz niego nożyczek, włóczki, igły i nitki lub kleju. Ze skrawka tkaniny należy wyciąć otwór w kształcie ust. Najlepiej przyłożyć materiał do buzi i dokładnie odrysować odpowiedni wzór. Tak wykrojony filc posłuży za część brody, do której przyczepimy przygotowane wcześniej pocięte kawałki włóczki. Możemy je przykleić lub przyszyć, przy czym użycie igły i nitki to praktyczniejsze i trwalsze rozwiązanie. Im więcej włóczki, tym lepiej, w końcu piracka broda powinna być gęsta i długa. Kolejnym ważnym dodatkiem do przebrania piratki dla dziewczynki jest czapka lub kapelusz. Za nakrycie głowy może także posłużyć bandamka. Również w tym przypadku warto wykorzystać posiadane w domu rzeczy. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym stroju, to lepiej wybrać piracki kapelusz. Do jego wykonania potrzebna będzie czarna kartka A4, najlepiej wyrwana z bloku technicznego. Możemy na niej narysować (lub wydrukować i nakleić) białą czaszkę. Tak przygotowaną kartkę należy zgiąć na pół i przeciąć w dwóch miejscach. Pierwsze nacięcie powinno przebiegać w jej górnej części i być pofalowane na kształt litery S (to właśnie ono odpowiada za charakterystyczny wygląd pirackiego kapelusza). Drugie z nich musi się zaczynać w miejscu zgięcia i kończyć 2 centymetry przed krawędzią kartki. Dla ułatwienia wycinany kształt można narysować kredą, którą później bez problemu się zetrze. Mając bazę stroju i przygotowane akcesoria, śmiało możemy uznać, że kostium piratki jest gotowy. Istnieje też łatwiejsza droga, czyli wypożyczenie przebrania, ale to samodzielne wykonanie go sprawi nam i dziecku najwięcej radości.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Karnawał w przedszkolu. Jak przebrać malucha?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości