Dziecko

Matura z angielskiego 2022 - arkusze CKE i odpowiedzi

Dziecko

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
strefaedukacji.pl
Egzamin maturalny

Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym w 2022 roku odbyła się 6 maja. Uczniowie podeszli do egzaminu o godzinie 9:00. Poniżej arkusz maturalny CKE i transkrypcja nagrań z egzaminu maturalnego 2022.

Matura z angielskiego 2022 - arkusze CKE

Podczas egzaminu maturalnego uczniowie mieli do wypełnienia arkusz egzaminacyjny, w którego skład wchodzi karta z pytaniami oraz karta odpowiedzi. Maturzyści mieli 120 minut na jego wypełnienie. W początkowej części egzaminu zdający mają zadania ze słuchu, dalej zadania czytania ze zrozumieniem oraz zadanie pisemne. Do zdobycia jest 50 punktów. Aby uzyskać pozytywny wynik z egzaminu, trzeba zdobyć 30% dobrych odpowiedzi. 

ARKUSZ CKE Matura 2022 język angielski
Matura 2022 język angielski - transkrypcja nagrań

Nauka

Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić?
Nowy język w trzy miesiące – jak to zrobić? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Matura z angielskiego 2022 - przecieki

Co roku uczniowie szukają informacji, czy nie ma przecieków na temat arkuszy egzaminacyjnych. CKE podało, że zaostrzyło procedury w tej kwestii. 4 maja tego roku, w dniu matury z języka polskiego pojawiły się informacje na temat przecieków, jednak okazały się fałszywe. Nie warto jednak szukać przecieków. Dlaczego? Jest to idealna okazja dla oszustów - mogą próbować wyłudzać pieniądze w celu przekazania fałszywych arkuszy.

- Jest spokojnie. Nie mamy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach – poinformował w rozmowie z PAP przed egzaminem z języka polskiego Marcin Smolik.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: strefaedukacji.pl

Źródło zdjęcia głównego: Caia Image/Getty Images

Pozostałe wiadomości