Dziecko

To imię nadano zaledwie 100 dziewczynkom w Polsce. Składa się tylko z trzech liter

Dziecko

Źródło:
dane.gov.pl/znaczenie-imion.net
Dziecko

W pierwszej połowie 2022 roku imię to nadano tylko 100 dziewczynkom. Wybierają je rodzice, którzy chcą nazwać córkę oryginalnie i krótko. Składa się ono bowiem tylko z trzech liter. O jakie imię chodzi? Co oznacza?

To jedno z najrzadszych imion żeńskich w Polsce

Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Część rodziców wybiera takie, które im się podoba, a inni nadają te po konkretnej osobie, np. babci czy ulubionej piosenkarce. Są i tacy, którzy ze względu na długie nazwisko poszukują krótkiego imienia. Trzeciej z wymienionych grup może przypaść do gustu imię Lea. Nie dość, że składa się ono zaledwie z trzech liter, to jest ono rzadko spotykane.

Zobacz wideo: Astrologia i ezoteryka

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

W pierwszej połowie 2022 roku zostało nadane tylko 100 dziewczynkom. Natomiast w Polsce nosi je niewiele ponad 2 tys. kobiet.

Lea - znaczenie imienia

Imię pochodzi od hebrajskiego słowa "Le'ah" znaczącego "krowa" lub od łacińskiego "lwica". Postać Lei wywodzi się z Biblii. Była córką Labana i pierwszą żoną Jakuba. W kościele katolickim patronką imienia jest święta Lea, pobożna wdowa żyjąca w IV wieku. Kobiety i dziewczyny, które noszą jej imię, obchodzą imieniny tylko raz w roku - 22 marca.

Jako numerologiczna dziewiątka Lea jest pełna empatii i często bezinteresownie pomaga innym. - Aby opisać kobietę noszącą to imię, z pewnością należałoby sięgnąć po cechy takie jak: zmysłowość, wrażliwość oraz mądrość. Lea jest bowiem uosobieniem kobiecości – ma świetną intuicję, potrafi obserwować i wyciągać trafne wnioski - czytamy na stronie znaczenie-imion.net.

Do grona znanych kobiet noszących to imię zaliczają się m.in. Lea Michele (amerykańska aktorka i piosenkarka), Léa Seydoux (francuska aktorka) czy Lea Thompson (amerykańska aktorka i reżyserka).

Najrzadsze imiona dziewczynek w Polsce 2022

Z danych przedstawionych przez portal dane.gov.pl wynika, że do najrzadziej nadawanych dziewczynkom imion zalicza się:

  • Aldona,
  • Tulia,
  • Inna,
  • Ronja,
  • Audrey,
  • Aglaya,
  • Antonella,
  • Goja,
  • Nora,
  • Teja.

Zobacz wideo: Andrzej - imię czy charakter?

Andrzej – imię czy charakter?
Andrzej – imię czy charakter? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: dane.gov.pl/znaczenie-imion.net

Źródło zdjęcia głównego: Tetra Images - Mike Kemp/Getty Images

Pozostałe wiadomości