Ciąża

Poród oczami położnej. "Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej"

Ciąża

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Poród, położna, szpital

Wiele kobiet stara się jak najlepiej przygotować do porodu. Mimo tego towarzyszą im różne obawy, często związane z aspektami wizualnymi i estetycznymi. Czego dotyczą ich wątpliwości? Czy są słuszne? Położna obala kilka mitów.

Myśli położnej w trakcie porodu

Wiele kobiet zmaga się ze stresem przed porodem. Wątpliwości ciężarnych narastają wraz z datą wyczekiwanego terminu. Szczególnie dotyczy to pań, dla których jest to pierwszy raz. Choć starają się przygotować do tego najlepiej jak mogą, to dalej towarzyszy im mnóstwo obaw.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Ich myśli krążą wokół przeróżnych aspektów, nawet tych wizualnych. Martwią się, czy podczas porodu powinny mieć wydepilowane miejsca intymne lub czy przejdą go bez incydentów takich jak wymioty lub defekacja. Co na ten temat myślą położne? Tego możemy się dowiedzieć dzięki jednej z nich, Australijki prowadzącej na TikToku konto @_ensm0.

Poród oczami położnej

Kobieta podkreśla, że położne skupiają się wyłącznie na bezpieczeństwie dziecka i pacjentki. Istotną kwestią jest np. rozwarcie szyjki macicy, odpowiednie parcie w trakcie akcji porodowej czy prawidłowe przyjmowanie pokarmu matki przez noworodka.

Filmy położnej cieszą się dużą popularnością w sieci. Ciężarne przyznają, że nagrania pozwalają nabrać im dystansu do tego, co czeka je na sali porodowej.

- "Jestem w pierwszej ciąży i uwielbiam twoje treści", "Dziękuje za to, co mówisz, to bardzo pomocne", "Warto edukować kobiety, dzięki za to, co robisz", "Żałuję, że nie wiedziałam tego wcześniej" - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Petri Oeschger/Getty Images/_ensm0/ TikTok

Pozostałe wiadomości