Czy czeka nas kolejny piękny długi weekend na przełomie maja i czerwca?

Leżak na łące
Czy czeka nas kolejny piękny długi weekend na przełomie maja i czerwca?
Źródło: the_burtons/Getty Images
Boże Ciało w tym roku wypada znacznie wcześniej, niż zazwyczaj, bo pod koniec maja. W efekcie przed nami drugi długi weekend, który zaczniemy 30 maja, a skończymy 2 czerwca. Jaka będzie wtedy pogoda? Czy będzie można cieszyć się letnią aurą?

Jaka będzie pogoda na Boże Ciało?

Pogoda w ostatnim czasie jest bardzo wakacyjna. Termometry wskazują dużo powyżej 20 kresek, a do tego towarzyszą nam burze. Na przełomie czerwca i maja niewiele się w tym temacie zmieni - ciągle będzie ciepło, a do tego popada. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Meteorologia i zjawiska pogodowe

Nadciaga cyklon Ulf
Źródło: x-news
Nadciąga cyklon Ulf
Nadciąga cyklon Ulf
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Ekstremalne zjawiska pogodowe w Polsce i ich skutki
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Dziś Światowy Dzień Meteorologii
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym
Nocny dyżur w obserwatorium meteorologicznym

Pierwszy dzień długiego weekendu zaczniemy we czwartek, 30 maja, w Boże Ciało. W tym dniu prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie, a do tego przelotne opady deszczu. Lokalnie należy spodziewać się burz. Termometry wskażą od 23 st. C w północno-zachodniej Polsce do 26 st. C na południowym wschodzie. Będzie to też najcieplejszy dzień długiego weekendu. Wiatr słaby i umiarkowany ma wiać ze zmiennych kierunków - na zachodzie - północno-zachodni, na wschodzie - południowo-wschodni.

Prognoza pogody na długi weekend 30 maja - 2 czerwca

Kolejne dni długiego weekendu zapowiadają się podobnie. W piątek 31 maja będzie pochmurno, a najwięcej przejaśnień spodziewanych jest na wschodzie. W tym regionie możliwe są także opady i burze, chociaż deszcz może spaść także w centralnej i północno-zachodniej części kraju. Tego dnia termometry wskażą od 21 st. C na Pomorzu Zachodnim do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z zachodu.

W sobotę 1 czerwca zachmurzenie umiarkowane i w większości kraju bez deszczu. Jedynie na południowym wschodzie może popadać i zagrzmieć. Termometry wskażą od 19 st. C na północnym zachodzie do 23 st. C w południowo-wschodniej Polsce. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z zachodu i północnego zachodu.

W niedzielę 2 czerwca znów mocniej się zachmurzy, chociaż wciąż możliwe będą przejaśnienia. Burze i opady deszczu możliwe na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Termometry wskażą od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, do 23 st. C w centrum i na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany będzie wiał z północnego wschodu.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: the_burtons/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?