Sztuczna inteligencja stworzyła nagie zdjęcia nieletnich dziewczyn. "Cyfrowa przemoc wobec kobiet to plaga"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Sztuczna inteligencja szturmem weszła do naszego życia
Oszustwa w sklepach internetowych
Oszustwa w sklepach internetowych
Oszustwa na SMS-y o odłączeniu prądu
Oszustwa na SMS-y o odłączeniu prądu
Newsletter wyłudzający dane
Newsletter wyłudzający dane
Kobieta przechytrzyła oszustów i ich metodę "na wnuczka"
Kobieta przechytrzyła oszustów i ich metodę "na wnuczka"
Uwaga! TVN. Jak działają scammerzy
Uwaga! TVN. Jak działają scammerzy
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Oszustwa na SMS-y od kurierów
Hiszpańska policja wszczęła dochodzenie w sprawie rozpowszechnienia zdjęć młodych dziewcząt zmienionych przy użyciu specjalnego programu opartego na sztucznej inteligencji. Wyglądają na nich, jakby były zupełnie nagie. Jedna z matek, Miriam Al Adib, nagrała film w mediach społecznościowych, aby nagłośnić całą sprawę i zwrócić uwagę na problem, który z powodu rozwoju technologii prawdopodobnie tylko będzie się pogłębiał.

Sztuczna inteligencja sfałszowała zdjęcia

Miriam Al Adib z hiszpańskiego Almendralejo powiedziała na nagraniu, jak jedna z córek poskarżyła się jej, że ktoś za pomocą aplikacji tak przerobił jej zdjęcie, że wygląda jakby nie miała na sobie ubrania. Dowiedziała się, że to samo przydarzyło się także jej koleżankom. Matka obawia się, że te "fotografie" mogą trafić na strony pornograficzne. Wykonano je przy użyciu programu wykorzystującego sztuczną inteligencję.

- Jesteśmy tutaj wszyscy razem, aby to zatrzymać. Wykorzystywanie wizerunków innych osób w celu czynienia tego barbarzyństwa i rozpowszechniania go jest bardzo poważnym przestępstwem. (...) Dziewczyny nie bójcie się zgłaszać takich czynów, mówcie o tym swoim mamom - napisała na Instagramie Miriam Al Adib.

Pod postem pojawiło się wiele wspierających komentarzy poruszonych Internautów. - Moja córka cierpiała z powodu czegoś podobnego, nawet próbowali ją szantażować. Poszłam na policję - napisała jedna osoba.

- Tak mi przykro, Miriam. Masz moje pełne wsparcie i pogratuluj córce, że powiedziała ci to tak szybko. Mam nadzieję, że ich złapią i dostaną to, na co zasłużyli. Bez wątpienia: potrzebujemy więcej i lepszej edukacji seksualnej - dodała kolejna.

- Cieszę się, że to zgłosiliście. Ta przemoc wobec kobiet i dziewcząt musi się natychmiast skończyć - podsumowała trzecia.

Oburzenie w Hiszpanii

Policja zidentyfikowała już kilka młodych osób, które mogą być zaangażowane w przerabianie zdjęć. Jednak nie udostępniła informacji dotyczących postępu śledztwa.

W środę (20 września) rzeczniczka Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości Estremadury powiedziała CNN, że policyjne dochodzenie jest w toku.

Pilar Porrón, matka innej dziewczynki, powiedziała w "Canal Extremadura", że ​​jej córka dowiedziała się od jednego z przyjaciół, że pojawiła się na nagim zdjęciu. Z kolei Fátima Gomez, zdradziła stacji, że jeden z chłopców próbował wyłudzić pieniądze od jej córki, wykorzystując sfałszowany wizerunek.

Burmistrz Almendralejo Jose Maria Ramirez powiedział, że incydent "jest kolejnym przypadkiem przemocy ze względu na płeć". Natomiast María Guardiola, szefowa regionalnego rządu, potępiła ten "obrzydliwy incydent" w poście na X. - Cyfrowa przemoc wobec kobiet to plaga, która rośnie – napisała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości