Paweł Domagała w nowej piosence wspomina dzieciństwo: "To rodzaj tęsknoty za odwagą marzeń"

Paweł Domagała w Dzień Dobry TVN
"Synku mój" to nowy utwór w dorobku Pawła Domagały. Opowiada o dorastaniu i dzieciństwie spędzonym w latach 90. w Radomiu. Artysta przyznaje, że ta piosenka jest dla niego niezwykle ważna, bo stanowi konfrontacje tego, kim chciał być z tym, jakim jest człowiekiem. A jaki był mały Paweł? O tym piosenkarz mówił w naszym programie.

Paweł Domagała o nowej piosence "Synku mój"

Nowy teledysk promuje płytę " Wracaj ". Paweł Domagała jest autorem tekstu, a muzykę skomponował razem z Łukaszem Borowieckim, który jest również producentem muzycznym utworu. Paweł Domagała nie ukrywa, że ta piosenka jest dla niego bardzo ważna.

- Dotyka takiej atmosfery i nut we mnie, których bałem się dotykać. Konfrontacji, kim jestem, z tym, kim chciałem być, jakim jestem człowiekiem, co mi się udało w życiu, a co nie - wyjaśnia aktor i piosenkarz.

Utwór opowiada o dorastaniu.

- To pewien rodzaj tęsknoty za odwagą marzeń, którą mieliśmy w dzieciństwie, zwłaszcza w dzieciństwie lat 90., gdy nie widzieliśmy, co się dzieje na świecie. Mieliśmy tylko te marzenia, to był nasz Internet - wspomina gość Dzień Dobry TVN.

Paweł Domagała o dzieciństwie

Artysta dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Radomiu. Chciałby wrócić do świata, gdzie wszystko jeszcze było nieznane, potrafił się wszystkim zadziwić, gdzie nikogo nie skrzywdził i sam nie był skrzywdzony. Gdzie wciąż może być beztroski, a na każde cierpienie wystarczy przytulenie się do mamy. Tęskni za zapachami i smakami dzieciństwa, które kojarzą mu się z wiarą w niemożliwe, a na ludzi patrzy z ufnością i zaciekawieniem.

- Tego kogoś, kim chciałeś być, już nie ma i nie będzie . Jak sobie to uświadamiasz, dla mnie było to dość smutne - przyznaje Paweł Domagała.

- Byłem typowym chłopakiem, wszyscy byliśmy łobuzami, ale sympatycznymi . Obowiązywał kodeks uliczny, nie ruszało się ludzi ze swojej dzielni. Nie było tak bardzo niebezpiecznie. Mam sentyment za prostotą tamtego świata. Było super, że nikt nic nie miał, Radom lat 90. to naprawdę był gruz - opowiada z uśmiechem nasz gość.

Paweł Domagała - nowa płyta

"Wracaj" to trzecia płyta w dorobku duetu Domagała & Borowiecki. Debiutancki album radomian został wydany pod koniec 2016 r. Krążek okazał się ogromnym sukcesem lirycznej i osobistej odsłony artysty. Dwa lata później na rynku pojawiła się płyta " 1984 ", którą promował singiel " Weź nie pytaj " .

Paweł Domagała i "Synku mój" na scenie Dzień Dobry TVN. Zobacz wideo:

Paweł Domagała - ''Synku mój''

Zobacz też:

Iwona Węgrowska o traumie: "Żadnej kobiecie tego nie życzę". Teraz odmieniona wraca na scenę z utworem "Nic na siłę"

Margaret została zapytana o dzieci: "Jestem szczęśliwą macochą"

"Hotel Paradise 3". Znamy kolejnych uczestników. Kim są?

Autor: Luiza Bebłot

podziel się:

Pozostałe wiadomości