Gwiazdy

Marzena Rogalska o świadomej bezdzietności. "Przekonuję się jak duża była potrzeba poruszenia tematu"

Gwiazdy

Autor:
Daria
Pacańska
Bezdzietność

W trzecim odcinku "Miasta Kobiet" poruszono temat świadomej bezdzietności. Gościem była Ewa Chodakowska, która jakiś czas temu zdecydowała się powiedzieć głośno, że świadomie rezygnuje z macierzyństwa. Jak na tę dyskusję zareagowały fanki jednej z prowadzącej program, Marzeny Rogalskiej?

Marzena Rogalska o świadomej bezdzietności

Marzena Rogalska napisała na Instagramie, że cały czas dostaje wiadomości od kobiet, które dziękują za poruszenie tematu świadomej bezdzietności w programie "Miasto kobiet". Gościem ostatniego odcinka była Ewa Chodakowska, która kilka tygodni temu wyznała, że zrezygnowała z macierzyństwa.

- Po reakcjach na wczorajszy odcinek Miasta Kobiet przekonuję się jak duża była potrzeba poruszenia tematu świadomej bezdzietności. Odzew jest tak ogromny, że do tej pory odpowiadam na Wasze wiadomości... Wysyłam ogrom współczucia i dobrych myśli. Dziękuję z całego serca, że dzielicie się w tej przestrzeni swoimi historiami, niełatwymi, pełnymi bólu. To ważne, żebyśmy czuły się bezpiecznie i zaczęły głośno mówić na ten temat - podkreśliła Rogalska.

Dziennikarka podkreśliła, że program tworzą kobiety, które są czujne na to, co jest ważne dla innych kobiet. Chcą poruszać tematy istotne i takie, które sprawią, że życie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Poinformowała również o hashtagu dedykowanym dla "Miasta kobiet": #dlamiastakobiet. Ma on ułatwić komunikację, m.in. zgłaszanie spraw wartych dyskusji.

"Miasto kobiet" w nowej odsłonie

"Miasto kobiet" można oglądać premierowo w niedziele o 12:30. Marzena Rogalska była pierwszą prowadzącą, a teraz wróciła, aby po latach wspólnie z Aleksandrą Kwaśniewską i Olgą Legosz poprowadzić rozmowy w nieco odświeżonej wersji. Poruszają tematy, które są ważne dla kobiet. To miejsce wymiany poglądów, w którym spotykają się niezwykli goście.

- Miasto Kobiet to Wasza przestrzeń, w której można odtabuizować tematy, które tego wymagają, można rozmawiać o trudnych emocjach i można być pewnym, że nie będzie się ocenianym. Przed nami kobietami jeszcze dużo pracy, by w naszych historiach było mniej cierpienia - zaznaczyła Marzena Rogalska.

Zobacz także:

Zobacz wideo: "Inspirujące kobiety" - Olga Legosz

Inspirujące Kobiety Olga Legosz
Inspirujące Kobiety Olga Legosz Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości