Andrzej Piaseczny nagrywa przedświąteczną płytę. Czym zaskoczy swoich fanów? "Połączenie dwóch światów"

Andrzej Piaseczny nagrywa przedświąteczną płytę. Czym zaskoczy swoich fanów? "Połączenie dwóch światów"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Andrzej Piaseczny nagrywa przedświąteczną płytę
Andrzej Piaseczny nagrywa przedświąteczną płytę
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło

Lato ledwie po raz ostatni mrugnęło do nas okiem, a u Andrzeja Piasecznego już prawie święta. Artysta zaprasza nas w świat dzwoniących dzwoneczków, bo, jak twierdzi, dlaczego by nie wyprzedzić "Last Christmas"? Więcej na ten temat opowiedział w Dzień Dobry TVN w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską.

Andrzej Piaseczny - nowa płyta

"Jeszcze zanim święta" to tytuł nowej płyty Andrzeja Piasecznego, która ukaże się w listopadzie. Znajdą się na niej takie przedświąteczne utwory, jak: "Kto wie", "Ding-dong" czy "Śnieg" z gościnnym udziałem Czesława Mozilla. Jak wokalista wprawia się w świąteczny nastrój we wrześniu, kiedy za oknem widać dopiero pierwsze oznaki jesieni?

- Tutaj była wczoraj choinka. Ktoś zapierniczył choinkę! Naprawdę. Mogę pokazać na telefonie, bo kręciłem. Światełka są - powiedział Andrzej Piaseczny. - Bycie muzykiem i granie takich rzeczy to jest troszeczkę sztuka aktorska. Jednak mimo tego, że na przykład pisząc piosenkę, piszemy najczęściej o swoich przeżyciach, no to wychodząc na scenę, jesteś troszkę aktorem. Tutaj wczoraj było 30 stopni. Trzeba było to zagrać. To wynika też z czasu, z terminarza, z tego, że rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień, tylko trzeba je przygotowywać troszkę dłużej. My jesteśmy i tak wstrzemięźliwi. W Ameryce grają piosenki świąteczne już pod koniec października - dodał.

Piaseczny uchylił rąbka tajemnicy i zdradził, czym jego utwory będą się różnić od innych świątecznych piosenek.

- Połączenie dwóch światów przede wszystkim. Muzyka klasyczna i muzyka popowa. Repertuar jest szeroki, zimowy, świąteczny również, ale zimowy przede wszystkim. No i gitara klasyczna, która w tego rodzaju odsłonach wydaje mi się, że przynajmniej na naszym rynku jeszcze nie istniała - stwierdził artysta.

Z kim Andrzej Piaseczny nagrywa nową płytę?

Andrzej Piaseczny do tego wyjątkowego projektu zaprosił gitarzystę klasycznego, laureata wielu międzynarodowych konkursów - Kacpera Dworniczaka. Jak się poznali?

- Mistrza Andrzeja poznałem, gdy dostałem swoją pierwszą MP3. Zakochałem się w piosence "Chodź, przytul, przebacz" i od tamtej pory bardzo często jej słuchałem - powiedział Kacper.

- No dobra, to ja też z uśmiechem w takim razie powiem. Dzisiaj wszyscy się poznają w Internecie, prawda? Więc gdzieś tam na Insta wyhaczyłem go i mówię, o kurczę, jak fajnie gra. Okazało się, że to jest naprawdę młody geniusz - dodał Andrzej.

Na płycie Piasecznego usłyszymy również Czesława Mozila. - Jestem przeszczęśliwy, że Andrzej zaprosił mnie do piosenki "Śnieg". (...) Jestem przeszczęśliwy i trochę zestresowany. I tak zawsze jest, bo to nie jest jednak moja płyta, jestem gościem. I chciałbym jednak nie popsuć, tylko dodać coś siebie - przyznał Mozil.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska, Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?