Cannes Film Festival 2023: Michael Douglas uhonorowany Złotą Palmą

GettyImages-1466833662
GettyImages-1466833662
Źródło: WireImage
Aktor Michael Douglas zostanie wyróżniony na tegorocznym festiwalu filmowym w Cannes. 16 maja podczas 76. edycji światowego wydarzenia odbierze Złotą Palmę za całokształt twórczości.

Michael Douglas wizyty w Cannes

Michael Douglas po raz pierwszy na festiwalu w Cannes pojawił się w 1979 roku podczas 32. edycji. Jak zdradza, już wtedy poczuł, że magia kina to nie tylko to, co dzieje się na ekranie, ale też możliwość wpływania na ludzi na całym świecie. Kolejno zagościł w 1992 roku, by promować film "Nagi instynkt" oraz w 1993 roku z ekipą filmu "Upadek" Joela Schumachera. Ostatnia wizyta w Cannes odbyła się w 2013 roku. To właśnie wtedy aktor miał na swoim koncie genialną rolę w dramacie "Wielki Liberace" i choć był faworytem do nagrody, statuetki nie otrzymał.

Niedoceniany artysta w końcu doczekał się swojego ukoronowania. Jak się okazuje, już w maju Michael odbierze Złotą Palmę.

- Cannes zawsze jest jak powiew świeżego powietrza. Od dawna stanowi wspaniałą platformę dla odważnych twórców, wspiera artystyczną śmiałość i doskonałe opowiadania historii – mówi aktor.

Michael Douglas uhoronowany Złotą Palmą

Cierpliwość jest kluczem do wielkiego sukcesu. Z tym zdaniem mógłby się zgodzić Michael Douglas. Aktor po wielu latach doczekał się wyróżnienia. Podczas ceremonii otwarcia tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes odbierze Złotą Palmę za całokształt twórczości.

- Od mojego pierwszego występu tutaj w 1979 roku, po ostatnią premierę "Wielki Liberace" w 2013 roku, festiwal zawsze przypominał mi, że magia kina tkwi nie tylko w tym, co widzimy na ekranie, ale też w jego zdolnościach wywierania wpływu na ludzi na całym świecie. Po ponad 50 latach w branży przyjazd na Croisette, aby otworzyć festiwal i przyjąć tę nagrodę, to dla mnie zaszczyt - mówi gwiazdor.

Co więcej, w Cannes pokazany zostanie dokument o aktorze - "Michael Douglas, The Prodigal Son" opowiadający o przebiegu kariery syna Kirka Douglasa. Produkcja dostępna będzie także przez dwa dni na oficjalnej stronie festiwalu (od 14 maja godz. 18.00 do 16 maja godz. 18.00)

Przypominamy, że w poprzednich latach Honorową Złotą Palmę otrzymywali m.in. Catherine Deneuve, Forest Whitaker, Agnès Varda, Jean-Pierre Léaud, Jodie Foster i Manoel de Oliveira. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: rp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Samir Hussein/Contributor/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?